Przedszkole Promujące Zdrowie - Galeria fotograficzna 2023/2024 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Przedszkole Promujące Zdrowie

PRZEDSZKOLE  PROMUJĄCE  ZDROWIE - GALERIA FOTOGRAFICZNA 2023/2024

.

16-04-2024r.

16 kwietnia w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Zielony. Wychowankowie i personel przedszkola przyszli ubrani na zielono. Podczas śniadania dzieci we wszystkich grupach naszej placówki tworzyły samodzielnie kanapki wykorzystując zakupione przez Radę Rodziców zielone warzywa. Na zajęciach dydaktycznych utrwalano wiadomości o wartościach odżywczych zielonych owoców i warzyw.

.

19-03-2024r.

19 marca w naszym przedszkolu zorganizowano kolejny Dzień Zdrowej Przekąski. Tym razem były to suszone owoce: jabłka, gruszki, banany, morele, żurawina i rodzynki.

.

11-03-2024r.

11 marca we wszystkich grupach naszego przedszkola odbyły się kolejne zajęcia w ramach Krajowego Certyfikatu Promującego Zdrowie. Dzieci ćwiczyły z użyciem nietypowych rekwizytów. Tym razem były to gazety, butelki typu pet, worki, poduszki, bum bum rurki, laski, skakanki, obręcze i klocki.

.

21-02-2024r.

21 lutego w przedszkolu zorganizowany został Dzień Biały. Głównym bohaterem dnia był nabiał, a przede wszystkim ser. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola ubrani byli na biało, a w salach było biało również na stolach. Dzieci z apetytem próbowały różnych serowych przekąsek oraz oglądały prezentacje multimedialne o produkcji serów.

.

01-2024r.

W styczniu w ramach Dnia Zdrowej Przekąski dzieci z naszego przedszkola wykonywały i degustowały mus jabłkowy.

.

12-2023r.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rodzice w ramach Dnia Zdrowej Przekąski zorganizowali dla dzieci smaczne piernikowe ciasto...

.

23-11-2023r.

W dniu 23 listopada w grupie integracyjnej trzylatków odbył się Dzień Buraka. Każdy w tym dniu przyszedł w ubraniu z elementami koloru czerwonego. Dzieci poznały wartość tego warzywa oraz jego różne gatunki. Z dużym zainteresowaniem śledziły jaką drogę musi przejść burak cukrowy z pola do woreczka z białym cukrem. Dzień Buraka obfitował w zabawy, wiersze i piosenki z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej...

.

22-11-2023r.

22 listopada we wszystkich grupach naszego przedszkola odbyły się zajęcia w ramach Krajowego Certyfikatu Promującego Zdrowie. Dzieci ćwiczyły z użyciem nietypowych rekwizytów. Były to gazety, wstążki, chusteczki, dekoracyjne pompony, szczotki, balony, klapki na muchy, butelki z ryżem lub kaszą, chusty i butelki typu pet. Ćwiczenia sprawiły dzieciom wiele radości.

.

21-11-2023r.

21 listopada w ramach Dnia Zdrowej Przekąski przygotowano dla dzieci jogurty naturalne oraz bakalie: żurawinę, rodzynki i orzechy.

.

27-10-2023r.

27 października w naszym przedszkolu zorganizowany był Dzień Pomarańczowy – Dzień Dyni. Była to okazja do zorganizowania dla dzieci różnych zabaw ruchowych, wykonania i spróbowania dyniowych przekąsek oraz stworzenia wspaniałych prac plastycznych. Dzieci utrwalały również wiadomości o tym zdrowym i smacznym produkcie.

.

10-2023r.

W ramach Dnia Zdrowej Przekąski organizowanego cyklicznie w naszej placówce w październiku przygotowano dla dzieci jogurty oraz surowe warzywa sezonowe.

.

20-10-2023r.

20 października w grupie integracyjnej czterolatków obchodzono Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Jest to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej co do znaczenia spożywania owoców i warzyw dla lepszego zdrowia. Na zajęciu dzieci utrwalały wiadomości o tym, jak zdrowo się odżywiać i jakie wartości dla naszego zdrowia maja warzywa i owoce. Dzieci oglądały i próbowały różnych warzyw i owoców, a na koniec z radością włączyły się do wspólnego przygotowania owocowej sałatki.

.

13-10-2023r.

13 października w grupie integracyjnej sześciolatków odbyły się zajęcia w ramach programu: "Zdrowo jem, więcej wiem". Był to dzień zdrowego śniadania. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania śniadania i dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta. Przedszkolaki podjęły wyzwanie i samodzielnie przygotowały na śniadanie zdrowe kanapki.

.

10-2023r.

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki warzywno-owocowe. Przekonały się o tym również pięciolatki, które pod hasłem: "Kto soki pije, ten długo żyje!" samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem wykonały taki sok. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ był bez cukru i konserwantów.

.

06-10-2023r.

6 października grupa pięciolatków zorganizowała zdrowy dzień w przedszkolu! Dzieci przygotowały pyszną sałatkę owocową. To było nie tylko smaczne doświadczenie, ale także świetna zabawa rozwijająca zmysł smaku i okazja do nauki o zdrowym odżywianiu.

.

03-10-2023r.

3 października grupa integracyjna sześciolatków przygotowała wspaniałą sałatkę owocową. Była to okazja nie tylko do spróbowania różnych owoców, które są bogactwem jesieni, ale też do utrwalania wiadomości dotyczących właściwości odżywczych owoców i ich znaczenia dla naszego zdrowia.

.

28-09-2023r.

28 września w wielu grupach naszej placówki obchodzono Dzień Jabłka. Przy tej okazji dzieci utrwalały wiadomości o właściwościach odżywczych jabłek, poznawały różne gatunki tych owoców, ich kształt, zapach, smak i kolory. Zorganizowano zabawy zręcznościowe, zadania matematyczne, prace plastyczne, fotobudki, których bohaterem było jabłko. Próbowano chipsów jabłkowych i własnoręcznie wykonanego soku jabłkowego.

.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego