Przedszkole Promujące Zdrowie - Galeria fotograficzna 2020/2021 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Przedszkole Promujące Zdrowie

PRZEDSZKOLE  PROMUJĄCE  ZDROWIE - GALERIA FOTOGRAFICZNA 2019/2020

11-2020r.

Nasze przedszkolaki, jak tylko nie ma ograniczeń, biorą udział w nauce pływania na pływalni MOSiR. Dbają o zdrowie, rozwijają swoje umiejętności ruchowe i pływackie, hartują się. Bardzo dobrą umiejętnością dodatkową jest samodzielność - ubieranie, rozbieranie i wywracanie ubrań. Rosną nam dzielne przedszkolaki.

11-2020r.

W ramach realizacji konkursu "Zdrowo jem, więcej wiem" sześciolatki z grupy integracyjnej dowiedziały się co należy robić, żeby czuć się dobrze i być zdrowym, co należy często jeść, a czego powinno się unikać. Zapoznały się z definicją "Piramida Zdrowia". Następnie, aby poznana wiedza została utrwalona, sześciolatki układały składniki w odpowiednich miejscach na piramidzie. Na koniec starszaki wycinały obrazki z produktami spożywczymi z gazetek reklamowych i umieszczały we właściwych miejscach tworząc własną piramidę zdrowego żywienia.

11-2020r.

W ramach realizacji konkursu "Zdrowo jem, więcej wiem" sześciolatki z grupy integracyjnej samodzielnie przygotowały  dla siebie pyszne i zdrowe kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa, wędliny i pieczywo. Starszaki z wielkim zaangażowaniem tworzyły kolorowe kanapki, które potem z wielkim apetytem zjedli. Pamiętajmy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

29-10-2020r.

W ramach realizacji tematyki tygodniowej "O sobie samym" sześciolatki z grupy integracyjnej poznawały emocje. Na początku dzieci brały udział w zabawie "Jak się dzisiaj czuję?", musiały wskazać uśmiechniętą bądź smutną buzię - w zależności od ich samopoczucia. Następnie dokonywały podziału emocji na pozytywne oraz negatywne. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną "Zegar emocji". Zajęcia miały na celu stymulowanie rozwoju dzieci w zakresie umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami oraz radzenia sobie w codziennych sytuacjach społecznych.

20-10-2020r.

20 października w grupie trzylatków zostały zorganizowane zabawy i ćwiczenia ruchowe z różnymi rekwizytami: piłeczkami, woreczkami, krążkami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w różnorodnych zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych, rozwijały swoją sprawność, szybkość, precyzję oraz zdrową rywalizację. Maluszki z dużym uśmiechem na twarzy skakały, biegały i chętnie współdziałały z kolegami z grupy.

09-2020r.

Realizując tematykę związaną z profilaktyką zdrowia, w naszej placówce zorganizowano Kolorowe Dni. Tym razem poszczególne grupy wiekowe wybrały różne kolory, aby popróbować rozmaitych warzyw i owoców. Najmłodsi nasi podopieczni zorganizowali Dzień Czerwony, czterolatki - Żółto-Pomarańczowy, pięciolatki - Dzień Zielony, a najstarsze grupy wiekowe - Dzień Biało-Fioletowy. Była to okazja do zorganizowania różnych zabaw oraz do utrwalenia wiadomości o tym, co jest zdrowe i ważne dla naszego organizmu i prawidłowego rozwoju.

09-2020r.

Realizując kolejny rok Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała" w naszej placówce promowano zdrowe, a przede wszystkim polskie produkty. We wszystkich grupach zorganizowano degustację warzyw, owoców lub wyrobów mlecznych. Królowały przede wszystkim polskie jabłka. Oprócz surowych produktów dzieci miały okazję spróbować również naturalne soki, przy produkcji których z radością uczestniczyli. W starszych grupach wykorzystano to zadanie do utrwalania wiadomości dotyczących zdrowych nawyków żywieniowych, do zadań matematycznych, poznawczych i prac plastycznych.