Aktualności roku szkolnego 2021/2022 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Padziernik 2021

10-2021
W październiku br. dzieci z naszej placówki wzięły udział w realizowanych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej warsztatach pt. "Dzieje pszczelarstwa". Prezentacja została podzielona na poszczególne działy tematyczne nawiązujące do bartnictwa, pasiecznictwa i pszczelarstwa. Ekspozycja prezentowała ewolucję pszczelich uli na przestrzeni czasu. Dzieci zdobyły wiedzę z zakresu życia pszczół i ich roli w życiu człowieka. Wspólnie wykonały świece z naturalnego wosku pszczelego. Smakowały miodów z różnych gatunków drzew i kwiatów. Dodatkową atrakcją tego dnia było zwiedzanie pozostałych wystaw w muzeum z udziałem przewodnika.
przejdź do galerii

10-2021
Jesień i jej piękne kolory zawitały w wielu salach przedszkolnych i w tworzonych przez dzieci pracach, które każdego dnia można podziwiać na wystawach dla rodziców. W głównym holu placówki również powstała jesienna dekoracja stworzona przez nauczycielkę Katarzynę Bigos.
przejdź do galerii

15-10-2021
W tym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje zadania przewidziane w programie "Rossnę!" pod hasłem "Czyściochowa Akademia". Koordynatorem projektu na terenie naszej placówki jest nauczycielka Kinga Zimoch. 15 października br. większość grup zrealizowała pierwsze zadanie tj. obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Celem zajęć było, aby łącząc zabawę i naukę uświadomić dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk.
przejdź do galerii

10-2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcje naszej placówki złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia. W tym roku nagrody dyrektora otrzymały:
1. Katarzyna Bigos
2. Katarzyna Bogacz
3. Anna Hampel
4. Irena Janecka
5. Małgorzata Kuczera
6. Agnieszka Leszczyńska
7. Paulina Panek
8. Anna Słońska
9. Agnieszka Spychała
10. Agata Szydło
Wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymały: Małgorzata Brzezińska, Edyta Józefat, Małgorzata Papierkowska, Alina Romanowska, Magdalena Wabnic - Staruch i Małgorzata Walaszczyk - Golec.

Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała dyrektor naszego przedszkola - Marzena Abramek..
przejdź do galerii

12-10-2021
12 października dzieci z grupy pięciolatków wcieliły się w rolę małych ogrodników. Zasadziły wraz z tatą Tosi cebulki krokusów na przedszkolnym klombie. Dokładnie i rzetelnie wykonały swoją pracę, tak, aby wiosną zobaczyć jej efekt w postaci pięknych, kolorowych dywanów krokusów.
przejdź do galerii

Wrzesień 2021

30-09-2021
30 września we wszystkich grupach naszej placówki uroczyście obchodzono Dzień Chłopaka. Zorganizowano zabawy i poczęstunki, a w salach czekały nowe zabawki. Jak co roku był to wspaniały, wesoły dzień dla wszystkich dzieci...
przejdź do galerii

24-09-2021
Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. W ramach solidarności z chorymi dziećmi nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej  "Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła". W piątek,  24 września dzieci oraz wszyscy pracownicy placówki przyszli do przedszkola  w piżamach, ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Był to wyjątkowy dzień, przepełniony nie tylko super zabawą, ale też dobrymi uczynkami. Tego dnia zbieraliśmy pieniądze na rzecz dzieci z oddziałów onkologicznych. Trafią one na konto fundacji "Gdy liczy się czas". Mamy nadzieję, że zebrana kwota, choć w małej części przyczyni się do stworzenia ośrodka rehabilitacji dla chorych dzieci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, okazałe serce i wsparcie finansowe dla Fundacji "Gdy liczy się czas". Razem możemy więcej...
przejdź do galerii

23-09-2021
23 września, nasi wychowankowie witali nową porę roku - jesień. Zmiany w przyrodzie i zjawiska charakterystyczne dla tej pory roku dzieci poznawały podczas zabaw i spacerów na świeżym powietrzu oraz podczas zajęć w salach przedszkolnych.
przejdź do galerii

09-2021
Kolejny artykuł, autorstwa Edyty Majewskiej zamieszczony w dziale naszych poblikacji a przybliżający nam wiedzę na temat - etapów rozwoju mowy u naszych pociech ...
czytaj więcej ...

20-09-2021
20 września, jak co roku, w naszej placówce uroczyście obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Święto to ustanowione zostało w celu popularyzacji wychowania przedszkolnego i ma być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie praw dziecka do edukacji, upowszechniania edukacji przedszkolnej i wzrostu jej znaczenia w świadomości społecznej. We wszystkich grupach zorganizowano zabawy, poczęstunki i niespodzianki dla dzieci.
przejdź do galerii

09-2021
W trzeci weekend września odbyła się 28 akcja sprzątania świata. Dwie grupy integracyjne z naszej placówki przystąpiły do tej akcji, której tegoroczne hasło brzmiało: "Myślę, więc nie śmiecę". Była to lekcja poszanowania środowiska oraz promowania ograniczania wytwarzanych odpadów...
przejdź do galerii

15-09-2021
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Było to również jedno z zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką", który realizowany będzie w tym roku szkolnym w naszej placówce. Ubrania dzieci i pracowników przedszkola zdobiły kolorowe kropki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta, zorganizowano mnóstwo zabaw, szukano kropek w najbliższym otoczeniu i w przyrodzie oraz rozwiązywano zadania multimedialne. Radosne świętowanie uwieńczyły ciekawe i barwne prace plastyczne z kropką w roli głównej.
przejdź do galerii

09-2021
Wrzesień to miesiąc, w którym utrwalamy z naszymi podopiecznymi zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego. Zajęcia prowadzone były w salach przedszkolnych i na przejściach dla pieszych.
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego