Aktualności roku szkolnego 2022/2023 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2023

20-06-2023
20 czerwca dwie grupy sześciolatków wybrały się na wycieczkę do Żarek. Pierwszym jej etapem było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł "Stary Młyn". Interaktywne elementy ekspozycji w muzeum pozwoliły dzieciom  na czynne uczestnictwo w poznawaniu tajników rzemiosł. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach w EtnoJurze, na których mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością podczas tworzenia sowy z siana. Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty pizzy w "Przystani Leśniów". Każde dziecko ubrane w twarzowy czepek i fartuszek formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami, a po chwili oczekiwania ze smakiem ją zjadło. Ostatnim punktem wycieczki była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy "Hokus Pokus". Dzieci mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów aż po wyrabianie masy cukrowej. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka.
przejdź do galerii

16-06-2023
W dniu 16 czerwca dzieci z grupy integracyjnej pięcio- sześciolatków wraz z rodzicami oraz nauczycielami pojechali na wycieczkę do Ranczo Popowice. Celem wyjazdu była integracja z rodzicami oraz pożegnanie sześciolatków. Rodzice wraz z dziećmi spędzili miło czas na oprowadzaniu po Ranczo, jeździe konnej, grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz na pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Zabawa była przednia, a dzieciom nie schodził uśmiech z twarzy.
przejdź do galerii

15-06-2023
15 czerwca w grupie integracyjnej pięciolatków odbył się Dzień Rodziny. Na uroczystość przybyli rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się występem dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i recytatorskie. Dzieci wierszem, tańcem i piosenką podziękowały swoim bliskim za miłość, serce i naukę życia przekazywaną im każdego dnia. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Był to dzień pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas miło spędzony z najbliższymi.
przejdź do galerii

15-06-2023
15 czerwca w grupach sześciolatków odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego z udziałem rodziców i dyrekcji naszej placówki. Wszyscy nasi podopieczni, którzy rozpoczynają po wakacjach naukę w szkole, przygotowali wspaniałe występy. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki, dyplomy ukończenia przedszkola, a rodzice, którzy szczególnie byli zaangażowani w życie naszej placówki – podziękowania...
przejdź do galerii

14-06-2023
14 czerwca najmłodsze grupy z naszego przedszkola wybrały się do figloraju Fun Zone. Razem bawiły się wesoło na kolorowym placu zabaw, zjeżdżały na zjeżdżalniach, skakały na trampolinie, pływały w kulkowym basenie, a na koniec zjadły pyszne frytki.
przejdź do galerii

07-06-2023
7 czerwca w grupie czterolatków obchodzono Dzień Oceanów. Dzieci poznały morskie zwierzęta, przeliczały je i dowiedziały się jak ważne jest dbanie o morską przyrodę. Zrobiły ocean w butelce z meduzą w środku a na koniec odpłynęły łodzią podwodną.
przejdź do galerii

02-06-2023
2 czerwca w ogrodzie naszego przedszkola odbył się Festyn Rodzinny. Było muzycznie, tanecznie i smacznie. Dzieci dały niesamowity pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych i recytatorskich. Nie tylko wzruszyły, ale i rozbawiły publiczność do łez. Nie zabrakło także innych atrakcji. Były trampoliny, malowanie twarzy, warkoczyki, tańce integracyjne oraz Zumba. Najmłodsi z wypiekami na twarzach poznawali tajniki pracy strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z ciastami, zdrowymi przekąskami, bigosem oraz wata cukrowa i popcorn. Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólną zabawę oraz wsparcie naszego szczytnego celu, jakim jest budowa Integracyjnego Placu Zabaw.

przejdź do galerii

06-2023
Z okazji Dnia Dziecka w grupie integracyjnej pięcio- sześciolatków zorganizowano grę terenową – podchody. Zadaniem dzieci było zrealizowanie wszystkich zadań zostawionych w kopertach przez nauczycielki. Po drodze dzieci musiały zapamiętać nazwy warzyw w ogródku, kwiatów w kwiaciarni, dokonać zakupów w pobliskim sklepie, wykonać zadania sportowe, odnaleźć prezent i zakończyć grę w ogrodzie przedszkolnym.
przejdź do galerii

06-2023
Z okazji Dnia Dziecka wszystkie grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w zorganizowanych zabawach w salach i ogrodzie przedszkolnym. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele radości, śmiechu i wspaniałych wrażeń. Niespodzianką były również lody zorganizowane przez Radę Rodziców.
przejdź do galerii

Maj 2023

31-05-2023
W dniu 31 maja grupa czterolatków zrealizowała ostatnie zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Razem przez cztery pory roku". Tematem zajęć były zabawy sensoryczne z piaskiem. Przedszkolaki stworzyły piasek kinetyczny mieszając dokładnie mąkę z oliwą. Później przesypywały go z ręki do ręki, uklepywały, lepiły kulki i budowały babki. Na koniec zajęć bawili się w archeologa szukając ukrytych wzorów.
przejdź do galerii

30-05-2023
30 maja kilka grup z naszej placówki wybrało się do kina "Syrena" na spektakl "Czerwony Kapturek" w wykonaniu teatru "A czemu". Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z prawdziwymi aktorami na scenie. Na przedstawieniu więc bawiły się znakomicie.
przejdź do galerii

27-05-2023
27 maja odbyła się 30 jubileuszowa "Złota Płetwa"Powiatowe Zawody Pływackie odbywające się na pływalni WOSiR we Wieluniu. Nasz przedszkole reprezentowało 7 dzieci, które bardzo dobrze przepłynęły swój dystans 15 m. Szymon Ryglewski zajął 2 miejsce w kategorii chłopców wiek przedszkolny. Ponadto z chłopców przedszkole reprezentował Tomek Golec. Nasze pływające dziewczynki to Paulinka Garbiec Ogórek, Zuzia Garbiec Ogórek, Jagoda Jurczyk, Nina Pacholik i Laura Zawada. Dzieci otrzymały piękne prezenty przygotowane przez organizatorów. Wszystkim dzieciom i rodzicom  gratulujemy.
przejdź do galerii

26-05-2023
26 maja we wszystkich grupach naszego przedszkola uroczyście obchodzono Dzień Matki. Dla Mam przygotowano piękne laurki, własnoręcznie wykonane upominki, wspaniałe wierszyki i życzenia.
przejdź do galerii

23-05-2023
Z okazji Dnia Mamy 23 maja odbyły się warsztaty florystyczne "Las w słoiku". Prowadzone były przez absolwentów naszego przedszkola, a obecnie uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. W warsztatach brały udział dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków wraz ze swoimi mamami.
przejdź do galerii

20-05-2023
20 maja br. na Placu Legionów odbyła się kolejna edycja biegu "Pętla Wieluńska". Z naszego przedszkola w biegu wzięło udział 15 dzieci. Ku naszej radości pierwsze miejsca w kategorii przedszkolaków zajęli nasi wychowankowie. Wśród dziewczynek była to Jagoda Jurczyk, a w kategorii chłopców Olek Nicota. Dziewczynki zajęły całe podium na 2 miejscu była Zuzia Gierszewska, a na 3 Nina Pacholik. 5 miejsce zdobyła Zosia Ordon a 6 - Hania Lipieta. W biegu brały udział również Anastazja Karolkowska i Hania Gładysz. Razem z Olkiem nasze przedszkole reprezentowali również: Maksym Stanek, Tomek Golec, Janek Muszyński, Tymek Owczarek, Wiktor Mateja, Wojtek Ogorzelski, Kuba Chałupka. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.
przejdź do galerii

05-2023
Realizując innowację "Kim zostanę w przyszłości?" w maju dzieci z naszego przedszkola poznawały pracę strażaka. Zajęcia realizowano w salach przedszkolnych, a dwie grupy wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Panowie strażacy zabrali dzieci w podróż po jednostce. Nasi podopieczni obejrzeli z bliska wozy strażackie, strój i sprzęt specjalistyczny. Miały tez możliwość użycia węży z wodą. Wycieczki były pełne niezapomnianych wrażeń...
przejdź do galerii

19-05-2023
19 maja z okazji Dnia Pszczół w kilku grupach naszej placówki zostały zorganizowane warsztaty pszczelarskie. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich wielką rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula oraz do czego służy sprzęt taki jak podkurzacz. Wszystkie dzieci degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały kapelusze pszczelarskie. To były bardzo wartościowe zajęcia, które miejmy nadzieję pozostaną na długo w pamięci dzieci.
przejdź do galerii

16-05-2023
1
6 maja w hali Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się I Łódzki Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych. Wydarzenie to zorganizował Zespół Szkół Specjalnych, a uczestniczyli w nim również przedstawiciele naszego przedszkola. Był to wspaniały dzień dla naszych przedszkolaków, pełen gier, zabaw ruchowych i zdrowej rywalizacji. Gościem specjalnym na imprezie był Adam Wdówka – uczestnik telewizyjnego programu "Down the road", który poprowadził dla dzieci rozgrzewkę. Ten dzień pozwolił dzieciom z niepełnosprawnościami sprawdzić się w roli sportowców i odnieść sportowe sukcesy. Uczestnicy wydarzenia mogli też napić się kawy i skosztować słodkości serwowanych w kawiarence "Serce w foremce" obsługiwanej przez uczniów ZSS w Wieluniu. Na zakończenie wszystkim młodym sportowcom wręczono medale i wspaniale upominki.
przejdź do galerii

05-2023
W ramach innowacji "Zmysłoludki podróżują i sensorki otrzymują" wyruszyliśmy w podróż na Dziki Zachód – do czasów zręcznych kowbojów i dzielnych szeryfów. Na korytarzu pojawiły się tory z zadaniami rodem z Ameryki. Było przeciąganie liny, zarzucanie "lassem", balansowanie z kapeluszem kowbojskim, taniec country, dojenie krowy. Dzieci bawiły się świetnie. Na koniec każdy otrzymał odznakę szeryfa. Była to wspaniała przygoda wypełniona muzyką i śpiewem.
przejdź do galerii

05-2023
W połowie maja we wszystkich grupach naszej placówki odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego. Nauczycielka Magdalena Jesiołowska zaprezentowała rodzicom jak wyglądają zajęcia z tego języka na co dzień. Dla rodziców była to okazja to zaobserwowania jak jego dziecko komunikuje się w języku angielskim...
przejdź do galerii

06-05-2023
6 maja, w hali WOSiR odbył się I Rodzinny Maraton Zdrowia i Integracji, którego organizatorem było nasze przedszkole. Głównym celem tej imprezy było zebranie funduszy na integracyjny plac zabaw, ale równie ważną sprawą była dobra zabawa i aktywne spędzenie wolnego czasu. Zorganizowane zostały stoiska z przekąskami. Był popcorn, wata cukrowa, muffinki, kubeczki z owocami i warzywami. Dodatkowymi atrakcjami było: malowanie twarzy, plecione, kolorowe warkoczyki, tatuaże oraz zumba, salsa, treningi muzyczno-taneczne oraz boks.
przejdź do galerii

05-2023
Na początku maja dzieci w naszym przedszkolu utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych i tradycji majowych świąt. Dzieci w wielu grupach wykonały flagi różnymi technikami plastycznymi, a prace można było podziwiać na tablicach przy salach przedszkolnych.
przejdź do galerii

Kwiecień 2023

04-2023
W kwietniu dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków zrealizowały projekt pt.: Tydzień bajek polskich. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania bajek z lat 70-tych i dostrzeżenia różnic między bajką współczesną, a dawną. Przedszkolaki bliżej poznały postać Reksia, Bolka i Lolka, Pomysłowego Dobromira, Misia Uszatka oraz kota Filemona. Zaznajomiły się ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz rozwijały swoją fantazję i inwencję twórczą. Na zakończenie projektu dzieci namalowały swoją ulubioną bajkę oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.
przejdź do galerii

04-2023
W ramach działań z innowacji "Kim zostanę w przyszłości" w kwietniu zorganizowano zajęcia, które dzieciom przybliżyły zawód bibliotekarki. Dzieci rozmawiały o pracy bibliotekarzy oraz uczestniczyły w wycieczkach do różnych bibliotek, gdzie mogły zobaczyć ogromne księgozbiory, sposoby katalogowania książek, utrwalić wiedzę na temat jak dbać o książki i zadać pytania paniom bibliotekarkom.

przejdź do galerii

22-04-2023
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Akcje prowadzone corocznie wiosną mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i uświadomienie wszystkim jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Również w naszym przedszkolu co roku we wszystkich grupach odbywają się zajęcia utrwalające wiedzę na temat dbania o Ziemię.
przejdź do galerii

22-04-2023
22 kwietnia w Kościele pw. Św. Barbary w Wieluniu grupa "PROMYCZKI" z naszej placówki pod kierunkiem nauczycielki Katarzyny Bigos przygotowała przedstawienie wokalno-aktorskie o tematyce religijnej pod tytułem "O czym marzą drzewa w lesie?". Uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia mogli wesprzeć inicjatywę budowy Integracyjnego Placu Zabaw. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klasy 2c i 2d Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu mogły obejrzeć powtórkę występu "PROMYCZKÓW" w naszej placówce. Brawa dla naszych artystów!!!
przejdź do galerii

21-04-2023
21 kwietnia przedszkolaki z naszej placówki wystąpili podczas 28 edycji Wieluńskiego Przeglądu Piosenki Religijnej "Dawidek". To festiwal piosenki, ale również spotkanie integracyjne, które dostarczyło naszym dzieciom sporo pozytywnych emocji i radości.
przejdź do galerii

19-04-2023
19 kwietnia grupa czterolatków wraz z nauczycielkami wystąpiła dla Rodziców i dwóch grup z przedszkola w przedstawieniu "Witaj Wiosno, żegnaj Zimo". Dzieci były pięknie przebrane za zwierzęta i rośliny, które wypatrywały wiosny. Była pani Zima, która chciała zostać jeszcze dłużej oraz kolorowa pani Wiosna, która szybko przyszła i ją przegoniła z dzielną pomocą zwierzątek. Dzieci pięknie mówiły swoje role, śpiewały piosenki o wiośnie i tańczyły taniec ze wstążkami. Czterolatki mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy na scenie. Na koniec od zgromadzonej publiczności nasi mali artyści otrzymali gromkie brawa i uśmiechy.
przejdź do galerii

12-04-2023
Dzień czekolady w przedszkolu to jedno ze słodszych dni w roku. 12 kwietnia w wielu grupach naszej placówki zorganizowano zabawy, eksperymenty i degustacje związane z czekoladą. Dzieci mogły poznać również historię czekolady i pochodzenie ziaren kakaowych.
przejdź do galerii

04-2023
Razem z wiosną mali ogrodnicy w salach przedszkolnych założyli piękne wiosenne ogródki. Dzieci napełniały doniczki ziemią i siały owies, fasolę, hiacynty, rzeżuchę oraz sadziły cebule. Dzięki temu dzieci poznały cykl rozwoju tych roślin oraz nauczyły się ich codziennej pielęgnacji.
przejdź do galerii

07-04-2023
7 kwietnia we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizowano uroczyste śniadania wielkanocne. Pięknie przystrojone i zastawione stoły zapraszały dzieci do zajadania tradycyjnych wielkanocnych potraw. Można było spróbować: żurku z białą kiełbasą i jajkiem, jajek gotowanych w łupinkach cebuli, wędliny, chlebka wielkanocnego, chrzanu i smacznych wypieków.
przejdź do galerii

04-2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pięciolatki wzięły udział w wiosennej wycieczce do Zielnego Dworku w miejscowości Czempisz. Podczas warsztatów dzieci siały owies do własnoręcznie zrobionych doniczek, szukały kolorowych pisanek i uczestniczyły w zabawach z Zajączkiem Wielkanocnym. Atrakcją było również ubijanie masła do chlebka i wielkanocnej baby. Wycieczka dostarczyła dzieciom wspaniałych wrażeń i dużo radości.
przejdź do galerii

04-2023
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dzieci z integracyjnej grupy pięcio - sześciolatków wybrały się na kreatywne warsztaty do Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowały kolorowe pisanki. Podczas warsztatów dzieci poznały symbole świąt, ćwiczyły motorykę małą oraz rozwijały kreatywność i dokładność. Wyjątkowe prace, które powstały pozwoliły przedszkolakom poczuć nastrój zbliżających się świąt.
przejdź do galerii

02-04-2023
2
kwietnia br. wychowankowie naszego przedszkola obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Cała społeczność przedszkolna ubrała się w tym dniu na niebiesko, wszyscy spotkali się w przedszkolnym patio na wspólnym zdjęciu, aby wyrazić solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Zorganizowano również zajęcia w salach. Grupa sześciolatków wzięła udział w marszu dla autyzmu, a pięciolatki z grupy integracyjnej przygotowały występ na I Powiatowy Talent Show "Przez Niebieskie Okulary". Imprezę zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu, a nasze dzieci wywalczyły swoim wspaniałym występem I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
przejdź do galerii

Marzec 2023

29/31-03-2023
Przed Świętami Wielkiej Nocy w dniach 29-31 marca w naszym przedszkolu zorganizowany był Kiermasz Wielkanocny. Na kiermaszu można było kupić piękne, kolorowe palmy, stroiki, koszyczki, wianki, kompozycje z kwiatów oraz smaczne muffinki.
przejdź do galerii

03-2023
Realizując zadania z innowacji "Kim zostanę w przyszłości" w marcu utrwalano z dziećmi wiadomości związane z pracą lekarzy. W salach przedszkolnych zorganizowano gabinety lekarskie. Trzylatki zaprosiły panią stomatolog, która omówiła jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej i jak prawidłowo należy dbać o zęby. Dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków również utrwalały zasadę mycia zębów, zaśpiewały i zatańczyły do piosenki "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…" oraz wykonały przepiękne uśmiechy z plasteliny i fasoli.
przejdź do galerii

25-03-2023
25 marca br. na pływalni krytej w Wieluniu odbyły się powiatowe zawody pływackie "Bij mistrza". Dzieci z naszego przedszkola również wzięły udział w zawodach sprawdzając swoje umiejętności pływackie. Radości i emocji było bardzo dużo. Wszyscy pływacy zakończyli zawody z medalem i niespodzianką.
przejdź do galerii

03-2023
W marcu w grupie integracyjnej pięciolatków rozmawiano na temat zmiennej i kapryśnej marcowej pogody. Dzieci poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu" i dowiedziały jakie zmiany zachodzą w przyrodzie podczas przedwiośnia. Przedszkolaki wykonały również za pomocą stóp prace plastyczne. Malowanie pianką do golenia sprawiło dzieciom dużo frajdy i śmiechu.
przejdź do galerii

03-2023
W marcu w grupie maluszków odbyło się zajęcie związane z nową porą roku – wiosną. Dzieci witały wiosnę poprzez dotyk, węch i słuch. Przygotowane zadania i zabawy muzyczne, ruchowe i sensoryczne wprawiły dzieci w radosny nastrój...
przejdź do galerii

24-03-2023
24 marca grupa integracyjna pięcio- sześciolatków wybrała się na spektakl teatralny "Pinokio" zorganizowany w KinoTeatrze "Syrena" w Wieluniu. Widowisko, inspirowane powieścią Carlo Collodi'ego przygotowali aktorzy z Teatru IN-ART we Wrocławiu. Barwne kostiumy aktorów, piękne maski, urocze lalki, niezwykła muzyka to atrakcje spektaklu, które pozwoliły naszym przedszkolakom przeżyć czarodziejska przygodę.
przejdź do galerii

03-2023
W marcu grupa integracyjna pięciolatków obchodziła Dzień Kosmosu. Dzieci wykonywały różne zadania związane ze stymulacją sensoryczną: wzrokową – układały planety, słuchową – tańczyły do piosenki i dotykową – ścieżka sensoryczna stóp i dłoni. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną: "Kosmos w słoiku". Był to dzień pełen wrażeń i doznań zmysłowych.
przejdź do galerii

17-03-2023
Z okazji Dnia Świętego Patryka przypadającego na 17 marca odbył się konkurs promujący wiedzę o krajach anglojęzycznych. W konkursie startowały dzieci z trzech wieluńskich przedszkoli. Motywem przewodnim nadesłanych prac były symbole Irlandii nawiązujące do Dnia Świętego Patryka. Z każdego przedszkola zostały wytypowane trzy najciekawsze projekty. Z naszej placówki wyróżnieni zostali: Staś Kulejewski, Maja Szczepańska i Maria Matusiak. Serdecznie gratulujemy!
przejdź do galerii

03-2023
W marcu dzieci z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Tego dnia przedszkolaki zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem, nutellą i owocami. Gofry smakowały znakomicie! Pięciolatki z grupy integracyjnej wykonały również przepiękne gofry z wytłaczanek do jajek. Prace plastyczne naszych milusińskich także wyglądały smakowicie.
przejdź do galerii

03-2023
W
ramach innowacji "Zmysłoludki podróżują i sensorki otrzymują" w marcu wyruszyliśmy w podróż na kolejny kontynent - Amerykę Południową. Tym razem przedszkolaki zawitały do wioski indiańskiej "Tatanka". Dzieci poznały życie i kulturę Indian, chodziły po tropach różnych zwierząt, łowiły ryby, rzucały strzałkami do celu, tańczyły przy ognisku, robiły pióropusze. Była to wspaniała przygoda wypełniona muzyką i śpiewem.
przejdź do galerii

03-2023
Wraz z realizacją tematu tygodniowego o żywiołach przedszkolaki z grupy czterolatków zapoznały się z czterema żywiołami występującymi w przyrodzie. Dowiedziały się co to są żywioły, czy są potrzebne, jakie zagrożenia mogą powodować, a także miały możliwość obserwowania doświadczeń, aby lepiej przyswoić przekazaną im wiedzę. Na zakończenie zajęć wykonały w grupach pracę plastyczną.
przejdź do galerii

22-03-2023
22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji, dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Podczas ciekawych zabaw ruchowych wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci poznawały wodę różnymi zmysłami. Chodziły po "wodnej ścieżce sensorycznej", wsłuchiwały się w dźwięk przelewanej wody, pokonywały wodny tor przeszkód, malowały za pomocą farby i słomek. Dzieci bawiły się doskonale, a spotkanie z żywiołem jakim jest woda sprawiło im mnóstwo radości i dostarczyło niesamowitych doznań.
przejdź do galerii

21-03-2023
21 marca w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. Wspólnie udaliśmy się więc barwnym korowodem w poszukiwaniu wiosny, bawiliśmy się w przedszkolnym ogrodzie, oglądaliśmy stworzoną magicznie barwną tęczę i mimo, że słoneczko nas nie rozpieszczało, to i tak bawiliśmy się doskonale...
przejdź do galerii

21-03-2023
21 marca jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Figlarnego Chromosomu. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa przedszkolaki założyły kolorowe skarpetki "nie do pary", by w ten sposób pokazać, że różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy chromosom w 21 parze chromosomów. Zajęcia miały na celu rozwijanie u dzieci empatii, wrażliwości oraz tolerancji.

przejdź do galerii

03-2023
W marcu gościliśmy w przedszkolu Fenka i Maksa bohaterów serii edukacyjnych książek "Przygody Fenka" autorstwa Magdaleny Gruca. Przedszkolaki z wielką radością przywitały liska Fenka i kotka Maksa. Dzieci bardzo chętnie śpiewały piosenki i opowiadały za co są wdzięczne. Wspólne zabawy i tańce z Fenkiem i Maksem sprawiły przedszkolakom mnóstwo radości. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć.

przejdź do galerii

16-03-2023
16 marca grupa sześciolatków wybrała się na wycieczkę do zakładu i salonu rowerów Majdller. Dzieci wycieczkę rozpoczęły od zwiedzenia siedziby firmy, gdzie jednoślady składane są od podstaw. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć cały proces montażu rowerów. Gdy rowery są już gotowe trafiają do sklepu - kolejnego przystanku wycieczki. Dzieci mogły poznać cały asortyment sklepu oraz prace na stanowiskach serwisowych. Wypróbowały również używania narzędzi i podjęły próbę naprawy wybranego modelu...
przejdź do galerii

03-2023
W marcu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w wesołym spotkaniu z wielkanocnym zajączkiem Kickiem. Prowadząca spotkanie pani Anna Nowińska zaangażowała wszystkie dzieci i nauczycieli do zabaw i konkursów, które dostarczyły mnóstwo śmiechu i radości. Był również pokaz iluzji, śmigus-dyngus, słodkie upominki, wspólne tańce oraz pamiątkowe zdjęcia. Ten wspaniale spędzony czas zbliżył nas do Świąt Wielkanocnych.
przejdź do galerii

14-03-2023
14 marca grupa czterolatków obchodziła Dzień Matematyki. Z tej okazji przedszkolaki brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie umiejętności matematycznych. Dzieci liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, tworzyły zbiory, układały cyfry z rozciętych części oraz ćwiczyły porównywanie wielkości. Na koniec wykonały pajacyka z figur geometrycznych...
przejdź do galerii

08-03-2023
8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. W grupach zorganizowano ciekawe zabawy, drobne upominki dla dzieci, poczęstunki i inne niespodzianki.
przejdź do galerii

Luty 2023

27-02-2023
27 lutego w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjny 2022. Jesteśmy ogromnie dumni z tego, że nasza placówka zajęła I miejsce w powiecie wieluńskim w dwóch kategoriach: Przedszkole Roku oraz Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego. Dyplom oraz voucher na kampanię reklamową o wartości 3000 zł odebrała pani Katarzyna Bigos. Dziękujemy za zaufanie i każdy oddany głos.
przejdź do galerii

26-02-2023
26 lutego dzieci z naszej placówki uroczyście obchodziły Dzień Dinozaura. Przedszkolaki wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały zdjęcia dinozaurów, bawiły się w archeologów wykopując z piasku "kości", układały szkielet dinozaura, brały udział w zabawach ruchowych, logicznych oraz zabawach i grach na "Magicznym Dywanie", oglądały dinozaury w 3D, wyciskały dinozaury w masie solnej, obserwowały wybuch "wulkanu" oraz objadały się "dinusiowymi" przysmakami.
przejdź do galerii

02-2023
W ramach działań z innowacji "Kim zostanę w przyszłości" w lutym zorganizowano zajęcia, które dzieciom przybliżyły zawód farmaceuty. W grupie maluchów i cztero- pięciolatków gościem była pani Olga Świder, która przekazała dzieciom cenne informacje o zdrowiu i lekach. Grupa integracyjna pięciolatków zorganizowała wycieczkę do apteki. Dzieci oglądały również filmy przybliżające prace farmaceuty, robiły zdjęcia w foto-budce, rozwiązywały zadania, wykonywały prace plastyczne oraz doskonale się bawiły w kącikach tematycznych.
przejdź do galerii

02-2023
Realizując zadania z innowacji "Kim zostanę w przyszłości" dzieci z grupy integracyjnej pięcio- sześciolatków poznały pracę sprzedawcy. Miały możliwość zadania pytań paniom pracującym w Delikatesach Centrum.
przejdź do galerii

22-02-2023
22 lutego grupa czterolatków przeniosła się do dżungli w Afryce. Dzieci poznały zwierzęta egzotyczne, dzieliły ich nazwy na sylaby, przeliczały sylwety zwierzątek i bardzo dobrze sobie radziły. Do tropikalnej dżungli wybrały się samolotem, do którego zaprosiła pani stewardessa. Na koniec wykonały piękne lwy, które można było podziwiać na przedszkolnej tablicy. To był dzień pełen wrażeń.
przejdź do galerii

20-02-2023
20 lutego w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Otwarty. Rodzice wraz z dziećmi mogli zapoznać się z kadrą naszej placówki, obejrzeć sale, poznać ofertę zajęć organizowanych w przedszkolu oraz porozmawiać z dyrekcją i specjalistami zatrudnionymi w placówce.
przejdź do galerii

18-02-2023
18 lutego w Kryształowym Pałacu w Rudzie odbył się I Bal Charytatywny zorganizowany przez społeczność naszego przedszkola. Zabawie przyświecał cel zebrania funduszy na integracyjny plac zabaw, z którego mogliby korzystać wszyscy wychowankowie naszej placówki, również dzieci z niepełnosprawnościami, którzy na co dzień walczą z wieloma barierami. Na balu w programie tanecznym zaprezentowały się przedszkolaki przygotowane przez nauczycielkę Katarzynę Bigos.
Goście bawili się przy muzyce na żywo granej przez zespół
"Czary Mary Band", który zrezygnował z wynagrodzenia za oprawę muzyczną, wpisując się tym gestem w dobroczynny charakter balu. Uczestnicy imprezy mogli wylicytować m.in. koszulki znanych sportowców, loty nad Wieluniem, obrazy malarskie, a także m.in. wizyty z atrakcjami w Straży Pożarnej i Komendzie Policji. Nie zabrakło także loterii fantów przekazanych przez darczyńców.
Ogromne podziękowania należy skierować Radzie Rodziców naszej placówki, dzięki której możliwe było zorganizowanie tej wspaniałej imprezy oraz wszystkim
>>sponsorom<<.
przejdź do galerii

17-02-2023
Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. 17 lutego dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków oraz trzylatki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Przedszkolaki bardzo chętnie wykonały swoje własne koty z papieru. Był to dzień pełen kocich zabaw i niezapomnianych emocji!

przejdź do galerii

16-02-2023
16 lutego przedszkolaki miały mnóstwo słodkiej radości. W tłusty czwartek we wszystkich grupach przedszkolnych nasi podopieczni objadali się wspaniałymi pączkami.

przejdź do galerii

02-2023
W lutym w grupie integracyjnej trzy- czterolatków odbyły się zajęcia pt. "Bałwankowy rytm". Celem zajęć było rozwijanie potencjału twórczego dzieci poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych. Podczas zajęć utrwalano podstawowe wiadomości o zimie i wskazywano jej charakterystyczne cechy. Dzieci bawiły się do muzyki zmieniając się w różnego rodzaju zwierzęta, a także bawiły się w "bitwę na śnieżki". Następnie wykonały bałwanki ze sztucznego śniegu i same je udekorowały. Wykonały również wspaniałe prace plastyczne na czarnej folii stretch. Praca oparta była na metodzie "malowania dziesięcioma palcami". Przedszkolaki świetnie się bawiły rozwijając własną ekspresję twórczą.
przejdź do galerii

02-2023
W lutym w wielu grupach naszej placówki odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały występy artystyczne: śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz prezentowały tańce, aby w ten sposób wyrazić swoją miłość oraz przywiązanie do dziadków. Dla wszystkich był to piękny i wzruszający dzień.
przejdź do galerii

14-02-2023
14 lutego w kilku grupach naszego przedszkola obchodzono Walentynki. Atmosferę miłości i przyjaźni czuć było w zorganizowanych zabawach, tańcach, układankach i pracach plastyczno-konstrukcyjnych...
przejdź do galerii

02-2023
W lutym sześciolatki z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu. Na zorganizowanych lekcjach otwartych mogli wczuć się w role prawdziwych uczniów, którymi wkrótce zostaną. Były to spotkania pełne pozytywnych emocji, radości i wzruszeń.
przejdź do galerii

09-02-2023
9 lutego w kilku grupach naszego przedszkola obchodzono Światowy Dzień Pizzy. Trzylatki poznały genezę powstawania pizzy, uczestniczyły w zabawach ruchowych i wspaniałym poczęstunku. Grupa integracyjna pięciolatków wybrała się na warsztaty do "Ristorante Pizzeria Italia". Dzieci pod czujnym okiem swoich pań, ugniatały i formowały ciasto, smarowały je sosem pomidorowym, nakładały ulubione składniki, posypywały serem. Gdy wszystko było gotowe  pizze powędrowały do pieca. Po upieczeniu, na dzieci czekała prawdziwa uczta – każdy zjadł własnoręcznie przygotowaną pizzę. Było pysznie!!!
przejdź do galerii

01-02-2023
1 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Jak zwykle było bajecznie, kolorowo i wesoło. W tańcu można było znaleźć piękne księżniczki, super bohaterów, piratów i stróżów prawa. Każde dziecko w tym dniu wyglądało przepięknie, humory dopisywały, a nogi same rwały się do tańca. Na dzieci w salach czekały również przygotowane smaczne przekąski i ciekawe zabawy przy muzyce.
przejdź do galerii

Styczeń 2023

31-01-2023
Zebra jest jednym z najbardziej znanych zwierząt afrykańskich. Dzieci rozpoznają ją bez problemu. W kalendarzu Międzynarodowy Dzień Zebry przypada na 31 stycznia. Został ustanowiony, by szerzyć świadomość o tych majestatycznych zwierzętach. Nasze przedszkolaki również uczciły ten pasiasty dzień. Dzieci poznały różne ciekawostki o zebrach, wykonały przepiękne portrety tych zwierząt oraz zaśpiewały i zatańczyły do piosenki "Pani Zebra".
przejdź do galerii

28-01-2023
Nasze artystyczne pięciolatki kochają klocki LEGO, dlatego 28 stycznia aktywnie uczestniczyły w zajęciach związanych z ich świętem. Dzieci stworzyły swoje własne klocki z kartonowych pudełek i kolorowego papieru, pokolorowały także własne ludziki z LEGO. Nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych. Lubimy takie szalone święta! Mamy nadzieję, że ta dobra energia pozostanie z nami jeszcze na długi czas.
przejdź do galerii

12-01-2023
Realizując kolejne zadanie z projektu "Origami na cztery pory roku" dzieci wykonały wspaniałe zimowe pejzaże, pingwiny i bałwanki. Wszystkie prace można było podziwiać na tablicach przy salach przedszkolnych.
przejdź do galerii

13-01-2023
13 stycznia w grupie czterolatków obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Na początku przedszkolakom została przedstawiona prezentacja o tym jak powstała historia Kubusia Puchatka i jakie były jego początki. Następnie dzieciom został odczytany list od pluszowego przyjaciela. Miały za zadanie odgadnąć zagadki o bohaterach ze Stumilowego Lasu, a następnie dzieliły ich imiona na sylaby. Nie mogło zabraknąć również gimnastyki, a także zabaw ruchowych. Na koniec dzieci wykonały w grupach prace plastyczne. W nagrodę przedszkolaki otrzymały medale za świetnie wykonane zadania.
przejdź do galerii

12-01-2023
12 stycznia w grupie czterolatków odbyły się zajęcia muzyczno-ruchowe z udziałem rodziców i dzieci. Było wesoło, tanecznie i zadaniowo. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
przejdź do galerii

10-01-2023
10 stycznia w grupie czterolatków została przeprowadzona zimowa ścieżka sensoryczna. Dzięki temu dzieci mogły stymulować zmysł dotyku stóp, pobudzać swoje receptory dotykowe, doskonalić równowagę i koordynację ruchową. Zajęcia te przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu.
przejdź do galerii

01-2023
W ramach innowacji pedagogicznej "Zmysłoludki podróżują i sensorki otrzymują" w styczniu dzieci poznały kolejny kontynent – Azję. Nastrojowa chińska muzyka bardzo szybko przeniosła wszystkich do Chin. Przedszkolaki  z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i chińskich tańcach. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu w tym kraju,  jego  kulturze i tradycjach. Maluchy poznały sposób posługiwania się pałeczkami, wzięły udział w zabawie muzyczno-rytmicznej z użyciem pałeczek i ryżu. Duże zainteresowanie wzbudziło także pismo chińskie oraz urocze misie panda. Na koniec tej fascynującej przygody wspólnie odtańczono "taniec smoka" oraz wykonano papierowe smoki z bibuły.
przejdź do galerii

01-2023
W styczniu w ramach realizacji zadań innowacji "Kim zostanę w przyszłości" przedszkolaki poznały charakter pracy nauczyciela. Obejrzały filmy o tym, jak pracuje nauczyciel, zadawały pytania dotyczące tego co jest najtrudniejsze w tej pracy, a co sprawia ogromną przyjemność i próbowały wcielić się w rolę nauczyciela.
przejdź do galerii

Grudzień 2022

12-2022
W grudniu w grupie sześciolatków zostały przeprowadzone zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalne. Rozwijały u dzieci zdolność skupienia uwagi i koncentracji, pogłębiały świadomość emocjonalną, kształtowały pozytywne relacje w grupie rówieśniczej, a także ćwiczyły elastyczność i umiejętność przełamywania schematów.

przejdź do galerii

12-2022
Przed świętami Bożego Narodzenia w wielu grupach naszego przedszkola zorganizowano zajęcia otwarte dla rodziców oraz zajęcia związane z bożonarodzeniowymi tradycjami. Wspólne zabawy oraz spędzony razem czas dostarczył wszystkim wielu chwil radości i wzruszeń.

przejdź do galerii

20-12-2022
20 grudnia nasze przedszkole wzięło udział w zorganizowanym przez Gminę Wieluń - Jarmarku Bożonarodzeniowym. Dzięki współpracy naszych rodziców przedszkolne stoisko było bogate w piękne ozdoby świąteczne, stroiki, pierniczki i wspaniałe ciasta...

przejdź do galerii

12-2022
Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy czterolatków wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami, wykonały ozdoby choinkowe z opłatka, a na koniec spotkały się z Mikołajem.

przejdź do galerii

12-2022
W grudniu grupa czterolatków z naszej placówki zrealizowała zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Razem przez cztery pory roku". Przedszkolaki wykonały zadania z modułu "Zima" tj. "Zimowy krajobraz". Wykorzystano kostki lodu i śnieg do ciekawych zabaw badawczych oraz masę solną do stworzenia elementów zimowego krajobrazu.
przejdź do galerii

12-2022
W ramach realizacji zadań z innowacji "Kim zostanę w przyszłości" w grudniu dzieci poznały pracę piekarza. Obejrzały filmy o tej trudnej i ważnej pracy, tworzyły bułki i rogale z masy solnej, ozdabiały wypieczone pierniki...
przejdź do galerii

12-2022
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Zmysłoludki podróżują i sensorki otrzymują", w grudniu dzieci przybyły na Antarktydę. Z wielką radością brały udział we wszystkich proponowanych zabawach ruchowych, muzycznych i sensorycznych. Miały one na celu zainteresować dzieci światem, usprawniać funkcję integracji sensorycznej, aktywizować dzieci z niepełnosprawnością oraz rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i motorykę dużą.
przejdź do galerii

13-12-2022
13 grudnia w grupie czterolatków odbyły się zajęcia ze sztucznym śniegiem. Sensoryczne zabawy sprawiły dzieciom dużo radości. Mogły lepić, formować i ugniatać czyli dokładnie to, co wspomaga rozwój małych paluszków. Można było pobrudzić siebie, a przy tym dobrze się bawić.

przejdź do galerii

08-11-2022
8 grudnia wszystkie dzieci z naszej placówki wzięły udział w konkursie "Pyszna z natury". Konkurs polegał na utworzeniu kolorowych kanapek wykonanych przy użyciu produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych "Made in Wieluń" z powiatu wieluńskiego. Wykorzystane do zrobienia kanapek produkty były wysokiej jakości wynikającej ze stosowania tradycyjnych metod produkcji, za które uważa się metody wykorzystywane od co najmniej 25 lat, stanowiące element dziedzictwa kulturowego regionu, w którym są wytwarzane oraz będące elementem tożsamości społeczności lokalnej.
przejdź do galerii

07-12-2022
7 grudnia pięciolatki odwiedziły cukiernię w wieluńskim "Zielonym Dachu" uczestnicząc w warsztatach ozdabiania pierników oraz w wycieczce do Centrum Ogrodniczego "Lilia", aby podziwiać zimowo-świąteczną wystawę i wybierając ozdoby świąteczne do przedszkola.
przejdź do galerii

12-2022
Z okazji Mikołajek dzieci z grupy pięciolatków pojechały na wycieczkę do Kina Syrena w Wieluniu na świąteczną bajkę pt. "Gwiazdka Klary Muu". Wyjazd do kina dostarczył dzieciom wspaniałych emocji, a urocza bajka – wiele świątecznych wrażeń.
przejdź do galerii

12-2022
Z okzji Mikołajek grupa pięciolatków przygotowała występ koleżeński dla przedszkolaków. Przedstawienie pt. "Świąteczna niespodzianka" obejrzały dzieci z grupy maluszków.
przejdź do galerii

06-12-2022
6 grudnia w naszym przedszkolu w towarzystwie Elfa i Śnieżynki pojawił się długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Dzieci poznały Legendę o Świętym Mikołaju oraz prezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Na koniec najprzyjemniejsza część - prezenty. Spotkanie przyniosło dzieciom jak co roku wiele radości.
przejdź do galerii

12-2022
Święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się bez wspaniale przystrojonej choinki. W salach przedszkolnych powstały już piękne świąteczne dekoracje. Nasi podopieczni wzięli również udział w ubieraniu przedszkolnej choinki na Placu Legionów. Dzięki zaangażowaniu dzieci, dyrekcji naszej placówki oraz nauczycielki Katarzyny Bigos nasza choinka wyróżniała się oryginalnym i pomysłowym wyglądem.
przejdź do galerii

Listopad 2022

30-11-2022
30 listopada w grupie integracyjnej pięcio- sześciolatków zorganizowano andrzejkowe wróżby. W sali pojawiła się cyganka-wróżbitka, która razem z dziećmi w zabawach przepowiadała przyszłość. W grupie integracyjnej pięciolatków odbyła się natomiast andrzejkowa pidżama party. Dla dzieci był to dzień tajemnic i zabawy.

przejdź do galerii

30-11-2022
30 listopada br. w naszej placówce miała miejsce niezwykła uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Nasi najmłodsi podopieczni w obecności rodziców i dyrekcji placówki oficjalnie zostali włączeni w społeczność przedszkolną. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

przejdź do galerii

11-2022
W listopadzie nasza placówka wzięła udział w akcji "Challenge dla Jasia" i zbiórce pieniędzy dla Jasia Czarneckiego z Pajęczna. Chłopiec jest dzieckiem chorym na SMA, a na terapię genową i leczenie potrzeba ponad 10 mln zł. Nasza placówka wpłaciła darowiznę w wysokości 1132,50 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!
przejdź do galerii

28-11-2022
28 listopada br. zakończyła się V Edycja Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno-Charytatywnej "Łańcuch dobra", organizowanej przez Stowarzyszenie "Pro Salute" z Białegostoku. Celem akcji było wykonanie jak najdłuższego łańcucha na choinkę dla dzieci z dystrofią mięśniową. Dwustu uczestnikom z naszej placówki udało się wykonać łańcuch o łącznej długości 5000 m. Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie !!!
przejdź do galerii

11-2022
W listopadzie w naszej placówce realizowano kolejne zadanie z Innowacji Pedagogicznej: "Kim zostanę w przyszłości…"tj. poznajemy zawód fryzjera. Zajęcia realizowano w salach przedszkolnych oraz w prawdziwych salonach fryzjerskich. Fryzjerzy prezentowali dzieciom przedmioty, które są niezbędne w ich pracy, opowiadali do czego służą, jak ich bezpiecznie używać. Zorganizowano również prezentacje multimedialne oraz zabawy, podczas których samemu można było poczuć się jak fryzjer i stworzyć fryzurę na manekinie.
przejdź do galerii

25-11-2022
25 listopada jak co roku we wszystkich grupach naszego przedszkola obchodzono Dzień Pluszowego Misia. W salach zorganizowano zabawy z pluszakami, ćwiczenia ruchowe i muzyczne, fotobudki, zagadki i prace plastyczne. Dzień ten przyniósł naszym podopiecznym mnóstwo radości.
przejdź do galerii

22-11-2022
22 listopada w grupie trzylatków obchodzono Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie mamy magiczne słowa i w jakich sytuacjach je używamy. Rozmawiały również o tym, co to znaczy być życzliwym i jak być życzliwym dla innych. Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i muzycznych z balonami oraz z chustą animacyjną. Na koniec dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną "Drzewko Życzliwości".
przejdź do galerii

20-11-2022
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W nawiązaniu do tego szczególnego dnia 21 listopada w naszej placówce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten został zorganizowany we współpracy z UNICEF. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W tym szczególnym dniu dzieci i pracownicy przedszkola przyszli ubrani na niebiesko. Tym samym przyłączyli się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Dnia Praw Dziecka. Podczas zajęć nasi wychowankowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami o prawach dziecka oraz szczegółowo je omówiono, przekazano informację o osobach i instytucjach dbających o prawa dziecka. Kilkulatkowie mieli również możliwość wysłuchania piosenki oraz wiersza nawiązującego do tego tematu. Jako podsumowanie przedszkolaki wykonały wspaniałe prace plastyczne.
przejdź do galerii

11-2022
W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce realizowana jest Innowacja Pedagogiczna: "Zmysłoludki podróżują i sensorki otrzymują". Jest ona odpowiedzią na sformułowany przez radę pedagogiczną naszej placówki wniosek tj. "Rozwijać twórczą wyobraźnię, kreatywność dzieci poprzez zajęcia sensoplastyczne, muzyczne i teatralne", politykę oświatową państwa oraz wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w  aktualnej podstawie programowej. Innowacja to cykl zajęć ukierunkowanych na rozwijanie u dzieci właśnie kreatywności, wyobraźni, nowych zainteresowań i  umiejętności oraz wdrażanie do pozytywnych zachowań społecznych. Jest swoistą podróżą po różnych kontynentach i ma na celu pobudzić dzieci do aktywnego, twórczego myślenia i działania. Ma charakter otwarty, więc program można modyfikować i dostosowywać do potrzeb oraz możliwości dzieci. Autorkami innowacji są nauczycielki naszej placówki: Katarzyna Bigos i Małgorzata Papierkowska.
Pierwszym spotkaniem była wyprawa do słonecznej Italii. Dzieci bawiły się fantastycznie przy włoskich tańcach, tworzeniu własnej pizzy, podróży gondolą i jedzeniu spaghetti...
przejdź do galerii

11--11-2022
W ramach corocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu", 11 listopada br. dzieci z wszystkich grup wiekowych, o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski. Była to również okazja do utrwalenia wiadomości o naszej ojczyźnie i jej symbolach.
przejdź do galerii

04-11-2022
4 listopada w grupie czterolatków świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie, oswajają dziecięce lęki. Przedszkolaki przyszły do przedszkola w przepięknych strojach, tańczyły w rytm muzyki, rozwiązywały zagadki, dopasowywały klucze do bajkowej krainy, łączyły cienie z różnymi postaciami i kolorowały malowanki. Oczywiście nie mogło zabraknąć czerwonego dywanu, aby dzieci mogły z dumą prezentować swoje przebrania. To był dzień pełen wspaniałych wrażeń.
przejdź do galerii

Październik 2022

10-2022
W październiku przedstawiciele z grup pięcio- sześciolatków wzięli udział w konkursie anglojęzycznym: "Andrzejki po szkocku" organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu. Zadaniem dzieci było wykonanie oryginalnego nakrycia głowy z elementami Szkocji, której patronem jest św. Andrzej. Nasi podopieczni: Pola Cichla, Wojciech Ogorzewski i Szymon Ryglewski wspaniale wywiązali się ze swojego zadania i otrzymali wyróżnienia i upominki. Serdecznie gratulujemy!
przejdź do galerii

10-2022
Z inicjatyw promowania kultury krajów anglojęzycznych oraz szacunku i oddania czci zmarłej niedawno Królowej Elżbiety II powstała galeria portretów przygotowanych przez nasze grupy pięcio- i sześciolatków oraz krótki opis z życia królowej w języku angielskim i polskim. Nad realizacją projektu czuwała nauczycielka języka angielskiego w naszej placówce – Magdalena Jesiołowska.
przejdź do galerii

19-10-2022
19 października dzieci z grupy trzylatków uczestniczyły w zajęciach z zakresu stymulacji sensorycznej. W sali przedszkolnej utworzono ścieżkę, dzięki której stymulowano receptory znajdujące się na skórze i w mięśniach dłoni i stóp. Dzieci odbierały dzięki temu więcej wrażeń dotykowych i zwiększył się zakres ich doświadczeń zmysłowych.
przejdź do galerii

18-10-2022
W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce realizowana jest innowacja pedagogiczna o charakterze programowym "Kim zostanę w przyszłości?", którego autorkami są nauczycielki przedszkola: Paulina Panek, Agnieszka Grela-Rozmarynowska, Izabela Grabowska i Anna Wierszak. Głównym celem programu jest zwrócenie uwagi dzieci na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny swojej oraz kolegów i koleżanek, a także integracja i zaangażowanie rodziców w życie przedszkola.
Jednym z głównych priorytetów w naszej placówce jest bezpieczeństwo, dlatego też od pierwszych dni w przedszkolu nasze dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno na terenie placówki jak i poza nią. Jednak dla dzieci prawdziwym i wiarygodnym autorytetem w tej dziedzinie jest policjant. 18 października zorganizowano więc spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo wychowanków na drogach oraz bliższe poznanie tej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakim dysponuje policjant w swojej codziennej pracy tj. lizak, krótkofalówka, czapka, elementy odblaskowe na ubraniu i kajdanki, które wywołały najwięcej emocji wśród przedszkolaków i wędrowały z rąk do rak.

przejdź do galerii

10-2022
W tym roku szkolnym w naszej placówce realizujemy nowy projekt o charakterze programowym "Origami na cztery pory roku". Autorką projektu jest nauczycielka przedszkola Marlena Bogacz. Zadania przewidziane w programie mają na celu przyswojenie podstawowych informacji z zakresu japońskiej sztuki origami, tworzenie różnych form origami przestrzennego i płaskiego, rozwijanie talentów, sprawności manualnych i zdolności plastycznych dzieci oraz dostosowanie tematyki prac do czterech pór roku. Pierwszym zadaniem było utworzenie z kół jesiennych prac według własnych pomysłów, według wzoru lub wskazówek nauczyciela. Powstały wspaniałe prace: muchomory, sowy, jeże, ptaszki, które można było podziwiać na wystawach przy salach przedszkolnych.
przejdź do galerii

13-10-2022
W dniu 13 października br. w naszej placówce odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrekcje przedszkola złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku nagrody otrzymali:

1. Katarzyna Bigos
2. Andrzej Cichalewski
3. Lilianna Dawidziak
4. Ewa Domagała
5. Marlena Dyja
6. Alina Romanowska
7. Dagmara Siedlecka
8. Magdalena Wabnic-Staruch
9. Małgorzata Walaszczyk-Golec
10.Krystyna Wilk


Wyróżnienia dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymały: Katarzyna Bogacz i Małgorzata Brzezińska.

przejdź do galerii

10-2022
Jak co roku nasi podopieczni wraz z wychowawczyniami utworzyli w swoich salach kolorowe jesienne kąciki. Przy wsparciu rodziców zgromadzono całe bogactwo jesiennych darów. W kącikach pojawiły się więc kasztany, żołędzie, kolorowe liście, jarzębina, bukiety słoneczników, orzechy, dynie, leśny mech, owoce i grzyby.
przejdź do galerii

07-10-2022
7 października przedszkolaki z grupy integracyjnej pięciolatków świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Obchody tego święta mają na celu zachęcać do uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków. Dla dzieci była to okazja do wspaniałej zabawy i wyrażania szczerej, dziecięcej radości. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas ćwiczeń muzyczno-ruchowych, kolorowały obrazki przedstawiające radosne minki, uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Był to dzień pełen pozytywnych przeżyć i śmiechu "od ucha do ucha"...
przejdź do galerii

Wrzesień 2022

30-09-2022
30 września we wszystkich grupach naszej placówki świętowano Dzień Chłopaka. Rodzice zakupili dla dzieci nowe zabawki, zorganizowano poczęstunki, zabawy muzyczno - ruchowe, zabawy sensoryczne, a grupa pięciolatków uczestniczyła w warsztatach kulinarnych Pizzerii Italia i samodzielnie tworzyła mini-pizzerinki. Jak co roku był to dla wszystkich bardzo radosny dzień, pełen niespodzianek i zabawy...
przejdź do galerii

29-09-2022
Z inicjatywy Rady Rodziców 29 września w naszej placówce odbył się niezwykły występ. Zaproszony iluzjonista Mariusz Czajka przeniósł wszystkich w cudowny świat magii i czarów. Podczas występu, dzieci zapraszane były na scenę, aby aktywnie włączyć się w przedstawienie i pomóc czarodziejowi wypowiadać magiczne zaklęcia, wykonywać tajemnicze ruchy i magiczne gesty. Przygotowany program był pełen humoru, zmuszał do odgadywania sztuczek i poszukiwań rozwiązań. Gromkie brawa na koniec występu i salwy śmiechu świadczyły o tym, że spektakl dostarczył dzieciom wspaniałych wrażeń i na długo zostanie w pamięci przedszkolaków...
przejdź do galerii

20-09-2022
20 września w naszej placówce uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieciom przygotowano zabawy ruchowe i muzyczne, seanse filmowe, zadania plastyczne, ulubione przekąski i inne niespodzianki. Dla wszystkich był to wspaniały dzień.
przejdź do galerii

16-09-2022
16 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej kampanii "Wszystkie śmieci nasze są" miało na celu zachęcić wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie, aby nie śmiecić oraz segregować odpady.
przejdź do galerii

15-09-2022

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień, w którym stawiamy na wyobraźnię i kreatywność. We wszystkich grupach zorganizowano różne gry i zabawy, których głównym bohaterem była kropka.

przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego