Aktualności roku szkolnego 2022/2023 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Grudzień 2022

13-12-2022
13 grudnia w grupie czterolatków odbyły się zajęcia ze sztucznym śniegiem. Sensoryczne zabawy sprawiły dzieciom dużo radości. Mogły lepić, formować i ugniatać czyli dokładnie to, co wspomaga rozwój małych paluszków. Można było pobrudzić siebie, a przy tym dobrze się bawić.

przejdź do galeri

08-11-2022
8 grudnia wszystkie dzieci z naszej placówki wzięły udział w konkursie "Pyszna z natury". Konkurs polegał na utworzeniu kolorowych kanapek wykonanych przy użyciu produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych "Made in Wieluń" z powiatu wieluńskiego. Wykorzystane do zrobienia kanapek produkty były wysokiej jakości wynikającej ze stosowania tradycyjnych metod produkcji, za które uważa się metody wykorzystywane od co najmniej 25 lat, stanowiące element dziedzictwa kulturowego regionu, w którym są wytwarzane oraz będące elementem tożsamości społeczności lokalnej.
przejdź do galeri

07-12-2022
7 grudnia pięciolatki odwiedziły cukiernię w wieluńskim "Zielonym Dachu" uczestnicząc w warsztatach ozdabiania pierników oraz w wycieczce do Centrum Ogrodniczego "Lilia", aby podziwiać zimowo-świąteczną wystawę i wybierając ozdoby świąteczne do przedszkola.
przejdź do galeri

12-2022
Z okazji Mikołajek dzieci z grupy pięciolatków pojechały na wycieczkę do Kina Syrena w Wieluniu na świąteczną bajkę pt. "Gwiazdka Klary Muu". Wyjazd do kina dostarczył dzieciom wspaniałych emocji, a urocza bajka – wiele świątecznych wrażeń.
przejdź do galeri

12-2022
Z okzji Mikołajek grupa pięciolatków przygotowała występ koleżeński dla przedszkolaków. Przedstawienie pt. "Świąteczna niespodzianka" obejrzały dzieci z grupy maluszków.
przejdź do galeri

06-12-2022
6 grudnia w naszym przedszkolu w towarzystwie Elfa i Śnieżynki pojawił się długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Dzieci poznały Legendę o Świętym Mikołaju oraz prezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Na koniec najprzyjemniejsza część - prezenty. Spotkanie przyniosło dzieciom jak co roku wiele radości.
przejdź do galeri

12-2022
Święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się bez wspaniale przystrojonej choinki. W salach przedszkolnych powstały już piękne świąteczne dekoracje. Nasi podopieczni wzięli również udział w ubieraniu przedszkolnej choinki na Placu Legionów. Dzięki zaangażowaniu dzieci, dyrekcji naszej placówki oraz nauczycielki Katarzyny Bigos nasza choinka wyróżniała się oryginalnym i pomysłowym wyglądem.
przejdź do galeri

Listopad 2022

30-11-2022
30 listopada w grupie integracyjnej pięcio- sześciolatków zorganizowano andrzejkowe wróżby. W sali pojawiła się cyganka-wróżbitka, która razem z dziećmi w zabawach przepowiadała przyszłość. W grupie integracyjnej pięciolatków odbyła się natomiast andrzejkowa pidżama party. Dla dzieci był to dzień tajemnic i zabawy.

przejdź do galeri

30-11-2022
30 listopada br. w naszej placówce miała miejsce niezwykła uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Nasi najmłodsi podopieczni w obecności rodziców i dyrekcji placówki oficjalnie zostali włączeni w społeczność przedszkolną. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

przejdź do galeri

11-2022
W listopadzie nasza placówka wzięła udział w akcji "Challenge dla Jasia" i zbiórce pieniędzy dla Jasia Czarneckiego z Pajęczna. Chłopiec jest dzieckiem chorym na SMA, a na terapię genową i leczenie potrzeba ponad 10 mln zł. Nasza placówka wpłaciła darowiznę w wysokości 1132,50 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!
przejdź do galeri

28-11-2022
28 listopada br. zakończyła się V Edycja Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno-Charytatywnej "Łańcuch dobra", organizowanej przez Stowarzyszenie "Pro Salute" z Białegostoku. Celem akcji było wykonanie jak najdłuższego łańcucha na choinkę dla dzieci z dystrofią mięśniową. Dwustu uczestnikom z naszej placówki udało się wykonać łańcuch o łącznej długości 5000 m. Serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie !!!
przejdź do galeri

11-2022
W listopadzie w naszej placówce realizowano kolejne zadanie z Innowacji Pedagogicznej: "Kim zostanę w przyszłości…"tj. poznajemy zawód fryzjera. Zajęcia realizowano w salach przedszkolnych oraz w prawdziwych salonach fryzjerskich. Fryzjerzy prezentowali dzieciom przedmioty, które są niezbędne w ich pracy, opowiadali do czego służą, jak ich bezpiecznie używać. Zorganizowano również prezentacje multimedialne oraz zabawy, podczas których samemu można było poczuć się jak fryzjer i stworzyć fryzurę na manekinie.
przejdź do galeri

25-11-2022
25 listopada jak co roku we wszystkich grupach naszego przedszkola obchodzono Dzień Pluszowego Misia. W salach zorganizowano zabawy z pluszakami, ćwiczenia ruchowe i muzyczne, fotobudki, zagadki i prace plastyczne. Dzień ten przyniósł naszym podopiecznym mnóstwo radości.
przejdź do galeri

22-11-2022
22 listopada w grupie trzylatków obchodzono Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie mamy magiczne słowa i w jakich sytuacjach je używamy. Rozmawiały również o tym, co to znaczy być życzliwym i jak być życzliwym dla innych. Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i muzycznych z balonami oraz z chustą animacyjną. Na koniec dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną "Drzewko Życzliwości".
przejdź do galeri

20-11-2022
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W nawiązaniu do tego szczególnego dnia 21 listopada w naszej placówce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten został zorganizowany we współpracy z UNICEF. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W tym szczególnym dniu dzieci i pracownicy przedszkola przyszli ubrani na niebiesko. Tym samym przyłączyli się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Dnia Praw Dziecka. Podczas zajęć nasi wychowankowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami o prawach dziecka oraz szczegółowo je omówiono, przekazano informację o osobach i instytucjach dbających o prawa dziecka. Kilkulatkowie mieli również możliwość wysłuchania piosenki oraz wiersza nawiązującego do tego tematu. Jako podsumowanie przedszkolaki wykonały wspaniałe prace plastyczne.
przejdź do galeri

11-2022
W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce realizowana jest Innowacja Pedagogiczna: "Zmysłoludki podróżują i sensorki otrzymują". Jest ona odpowiedzią na sformułowany przez radę pedagogiczną naszej placówki wniosek tj. "Rozwijać twórczą wyobraźnię, kreatywność dzieci  poprzez zajęcia sensoplastyczne, muzyczne i teatralne", politykę oświatową państwa oraz wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w  aktualnej podstawie programowej. Innowacja to cykl zajęć ukierunkowanych na rozwijanie u dzieci właśnie kreatywności, wyobraźni, nowych zainteresowań i  umiejętności oraz wdrażanie do pozytywnych zachowań społecznych. Jest swoistą podróżą po różnych kontynentach i ma na celu pobudzić dzieci do aktywnego, twórczego myślenia i działania. Ma charakter otwarty, więc program można modyfikować i dostosowywać do potrzeb oraz możliwości dzieci. Autorkami innowacji są nauczycielki naszej placówki: Katarzyna Bigos i Małgorzata Papierkowska.
Pierwszym spotkaniem była wyprawa do słonecznej Italii. Dzieci bawiły się fantastycznie przy włoskich tańcach, tworzeniu własnej pizzy, podróży gondolą i jedzeniu spaghetti...
przejdź do galeri

11--11-2022
W ramach corocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu", 11 listopada br. dzieci z wszystkich grup wiekowych, o godzinie 11:11 odśpiewały hymn Polski. Była to również okazja do utrwalenia wiadomości o naszej ojczyźnie i jej symbolach.
przejdź do galeri

04-11-2022
4 listopada w grupie czterolatków świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie, oswajają dziecięce lęki. Przedszkolaki przyszły do przedszkola w przepięknych strojach, tańczyły w rytm muzyki, rozwiązywały zagadki, dopasowywały klucze do bajkowej krainy, łączyły cienie z różnymi postaciami i kolorowały malowanki. Oczywiście nie mogło zabraknąć czerwonego dywanu, aby dzieci mogły z dumą prezentować swoje przebrania. To był dzień pełen wspaniałych wrażeń.
przejdź do galeri

Październik 2022

10-2022
W październiku przedstawiciele z grup pięcio- sześciolatków wzięli udział w konkursie anglojęzycznym: "Andrzejki po szkocku" organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu. Zadaniem dzieci było wykonanie oryginalnego nakrycia głowy z elementami Szkocji, której patronem jest św. Andrzej. Nasi podopieczni: Pola Cichla, Wojciech Ogorzewski i Szymon Ryglewski wspaniale wywiązali się ze swojego zadania i otrzymali wyróżnienia i upominki. Serdecznie gratulujemy!
przejdź do galeri

10-2022
Z inicjatyw promowania kultury krajów anglojęzycznych oraz szacunku i oddania czci zmarłej niedawno Królowej Elżbiety II powstała galeria portretów przygotowanych przez nasze grupy pięcio- i sześciolatków oraz krótki opis z życia królowej w języku angielskim i polskim. Nad realizacją projektu czuwała nauczycielka języka angielskiego w naszej placówce – Magdalena Jesiołowska.
przejdź do galeri

19-10-2022
19 października dzieci z grupy trzylatków uczestniczyły w zajęciach z zakresu stymulacji sensorycznej. W sali przedszkolnej utworzono ścieżkę, dzięki której stymulowano receptory znajdujące się na skórze i w mięśniach dłoni i stóp. Dzieci odbierały dzięki temu więcej wrażeń dotykowych i zwiększył się zakres ich doświadczeń zmysłowych.
przejdź do galeri

18-10-2022
W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce realizowana jest innowacja pedagogiczna o charakterze programowym "Kim zostanę w przyszłości?", którego autorkami są nauczycielki przedszkola: Paulina Panek, Agnieszka Grela-Rozmarynowska, Izabela Grabowska i Anna Wierszak. Głównym celem programu jest zwrócenie uwagi dzieci na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny swojej oraz kolegów i koleżanek, a także integracja i zaangażowanie rodziców w życie przedszkola.
Jednym z głównych priorytetów w naszej placówce jest bezpieczeństwo, dlatego też od pierwszych dni w przedszkolu nasze dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno na terenie placówki jak i poza nią. Jednak dla dzieci prawdziwym i wiarygodnym autorytetem w tej dziedzinie jest policjant. 18 października zorganizowano więc spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo wychowanków na drogach oraz bliższe poznanie tej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia jakim dysponuje policjant w swojej codziennej pracy tj. lizak, krótkofalówka, czapka, elementy odblaskowe na ubraniu i kajdanki, które wywołały najwięcej emocji wśród przedszkolaków i wędrowały z rąk do rak.

przejdź do galeri

10-2022
W tym roku szkolnym w naszej placówce realizujemy nowy projekt o charakterze programowym "Origami na cztery pory roku". Autorką projektu jest nauczycielka przedszkola Marlena Bogacz. Zadania przewidziane w programie mają na celu przyswojenie podstawowych informacji z zakresu japońskiej sztuki origami, tworzenie różnych form origami przestrzennego i płaskiego, rozwijanie talentów, sprawności manualnych i zdolności plastycznych dzieci oraz dostosowanie tematyki prac do czterech pór roku. Pierwszym zadaniem było utworzenie z kół jesiennych prac według własnych pomysłów, według wzoru lub wskazówek nauczyciela. Powstały wspaniałe prace: muchomory, sowy, jeże, ptaszki, które można było podziwiać na wystawach przy salach przedszkolnych.
przejdź do galeri

13-10-2022
W dniu 13 października br. w naszej placówce odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrekcje przedszkola złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku nagrody otrzymali:

1. Katarzyna Bigos
2. Andrzej Cichalewski
3. Lilianna Dawidziak
4. Ewa Domagała
5. Marlena Dyja
6. Alina Romanowska
7. Dagmara Siedlecka
8. Magdalena Wabnic-Staruch
9. Małgorzata Walaszczyk-Golec
10.Krystyna Wilk


Wyróżnienia dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymały: Katarzyna Bogacz i Małgorzata Brzezińska.

przejdź do galeri

10-2022
Jak co roku nasi podopieczni wraz z wychowawczyniami utworzyli w swoich salach kolorowe jesienne kąciki. Przy wsparciu rodziców zgromadzono całe bogactwo jesiennych darów. W kącikach pojawiły się więc kasztany, żołędzie, kolorowe liście, jarzębina, bukiety słoneczników, orzechy, dynie, leśny mech, owoce i grzyby.
przejdź do galeri

07-10-2022
7 października przedszkolaki z grupy integracyjnej pięciolatków świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Obchody tego święta mają na celu zachęcać do uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków. Dla dzieci była to okazja do wspaniałej zabawy i wyrażania szczerej, dziecięcej radości. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas ćwiczeń muzyczno-ruchowych, kolorowały obrazki przedstawiające radosne minki, uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Był to dzień pełen pozytywnych przeżyć i śmiechu "od ucha do ucha"...
przejdź do galeri

Wrzesień 2022

30-09-2022
30 września we wszystkich grupach naszej placówki świętowano Dzień Chłopaka. Rodzice zakupili dla dzieci nowe zabawki, zorganizowano poczęstunki, zabawy muzyczno - ruchowe, zabawy sensoryczne, a grupa pięciolatków uczestniczyła w warsztatach kulinarnych Pizzerii Italia i samodzielnie tworzyła mini-pizzerinki. Jak co roku był to dla wszystkich bardzo radosny dzień, pełen niespodzianek i zabawy...
przejdź do galeri

29-09-2022
Z inicjatywy Rady Rodziców 29 września w naszej placówce odbył się niezwykły występ. Zaproszony iluzjonista Mariusz Czajka przeniósł wszystkich w cudowny świat magii i czarów. Podczas występu, dzieci zapraszane były na scenę, aby aktywnie włączyć się w przedstawienie i pomóc czarodziejowi wypowiadać magiczne zaklęcia, wykonywać tajemnicze ruchy i magiczne gesty. Przygotowany program był pełen humoru, zmuszał do odgadywania sztuczek i poszukiwań rozwiązań. Gromkie brawa na koniec występu i salwy śmiechu świadczyły o tym, że spektakl dostarczył dzieciom wspaniałych wrażeń i na długo zostanie w pamięci przedszkolaków...
przejdź do galeri

20-09-2022
20 września w naszej placówce uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieciom przygotowano zabawy ruchowe i muzyczne, seanse filmowe, zadania plastyczne, ulubione przekąski i inne niespodzianki. Dla wszystkich był to wspaniały dzień.
przejdź do galeri

16-09-2022
16 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej kampanii "Wszystkie śmieci nasze są" miało na celu zachęcić wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie, aby nie śmiecić oraz segregować odpady.
przejdź do galeri

15-09-2022

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień, w którym stawiamy na wyobraźnię i kreatywność. We wszystkich grupach zorganizowano różne gry i zabawy, których głównym bohaterem była kropka.

przejdź do galeri

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego