Przedszkole Promujące Zdrowie - "Bezpieczeństwo wokół nas" - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Przedszkole Promujące Zdrowie

" BEZPIECZEŃSTWO WOKÓŁ NAS ... "

ZASADY RUCHU DROGOWEGO.

W ramach Krajowego Certyfikatu Promującego Zdrowie w tym roku szkolnym w naszej placówce będą przeprowadzane różnorodne działania pod nazwą "Bezpieczeństwo wokół nas...". Pierwsze zadanie dotyczyło zasad ruchu drogowego i polegało na przeprowadzeniu w grupach zajęć edukacyjnych dotyczących tej tematyki. W trakcie zajęć kształtowano postawy właściwych zachowań w ruchu drogowym, dbałość o bezpieczeństwo własne i innych. Podsumowaniem zajęć były wycieczki na pobliskie skrzyżowania oraz do Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

W ramach Krajowego Certyfikatu Promującego Zdrowie "Bezpieczeństwo wokół nas" grupa pięciolatków pani Ewy Dąbek przygotowała krótkie przedstawienie na temat udzielania pierwszej pomocy, na które zaprosiła całą społeczność przedszkolną. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość utrwalić wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz czynności i numery alarmowe.