Przedszkole Promujące Zdrowie - Galeria fotograficzna 2022/2023 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Przedszkole Promujące Zdrowie

PRZEDSZKOLE  PROMUJĄCE  ZDROWIE - GALERIA FOTOGRAFICZNA 2022/2023

.

05-2023r.

26 maja czterolatki zapoznały się z piramidą żywności. Dowiedziały się dlaczego warto zdrowo się odżywiać, co jeść, aby być silnym i zdrowym, rozpoznawały produkty i umieszczały je w odpowiednich miejscach oraz utrwalały wiedzę o tym, które produkty są zdrowe, a które klasyfikują się do niezdrowej żywności. Na koniec dzieci przygotowały pyszną sałatkę owocową. Sałatka tym bardziej dzieciom smakowała, gdyż czuły satysfakcję z własnej pracy. Od dziś każdy przedszkolak wie, jak ważne są owoce i warzywa - nie tylko dlatego, że są smaczne ale i zdrowe.

.

05-2023r.

16 maja w naszym przedszkolu zorganizowano kolejny Dzień Zdrowej Przekąski. Tym razem nasi podopieczni kosztowali soku świeżo wyciśniętego z pomarańczy. Sami chętnie zaangażowali się w obsługiwanie wyciskarek, dzięki czemu sok smakował dużo lepiej...

.

04-2023r.

W kwietniu w grupie czterolatków zorganizowano zajęcie dotyczące zdrowego stylu życia. Dzieci utrwalały wiadomości o tym, co jest dobre dla nas, a co nam szkodzi. Razem z zaproszonym na zajęcie Misiem dzieci segregowały do odpowiednich koszy produkty zdrowe i niezdrowe, układały warzywne puzzle, wesoło bawiły się przy muzyce, wycinały różne produkty, które przyklejały w odpowiednie miejsce. Na koniec degustowano pyszne i zdrowe owoce.

.

04-04-2023r.

4 kwietnia grupę czterolatków zdominował kolor pomarańczowy - świętowano Dzień Marchewki. Z tej okazji przedszkolaki samodzielnie przygotowały sok marchewkowy, który smakował doskonale. Po takiej dawce witamin dzieci z pewnością będą zdrowe i uśmiechnięte.

.

30-03-2023r.

W ramach cyklu "Dzień zdrowej przekąski", 30 marca w każdej grupie na stołach pojawiły się dla dzieci zdrowe musli. Wykorzystując naturalne jogurty zasponsorowane przez SDM Wieluń oraz owoce i płatki owsiane stworzono desery i zdrowe przekąski.

.

12-2022r.

W ramach organizowanych "Dni zdrowej przekąski", w grudniu dzieci mogły spróbować pieczonych owsianych ciasteczek...

.

25-11-2022r.

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśy Dzień Buraka. W tym dniu wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola ubrali się na czerwono. W każdej grupie zajęcia i zabawy skupione były na czerwonych owocach i warzywach. Ważnym elementem była degustacja przetworów z czerwonego buraka. Nie zabrakło ciekawych zabaw i prac plastycznych oraz informacji o tym jak zdrowe jest to warzywo.

.

21-11-2022r.

21 listopada to kolejny "Dzień zdrowej przekąski". Tym razem na stołach w salach przedszkolnych pojawiły się zdrowe chipsy wykonane z suszonych owoców.

.

21-10-2022r.

W ramach cyklu "Dzień zdrowej przekąski", 21 października w każdej grupie na stołach pojawiły się dla dzieci owocowe soki. Była to okazja do utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych oraz wiadomości o wartościach odżywczych owoców.

.

28-09-2022r.

28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem tego święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. Jabłka to źródło witamin, minerałów i błonnika roślinnego. Dzięki nim wspieramy też proces trawienia, poprawiamy urodę i odżywiamy mózg. To symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju i długowieczności. W salach przedszkolnych naszej placówki pojawiły się więc surowe jabłka do spożycia, musy jabłkowe, soki, jabłeczniki i chipsy jabłkowe. Powstały również wspaniałe prace plastyczne, które można było podziwiać przy salach przedszkolnych.

.

21-09-2022r.

W ramach działań promujących zdrowie w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy nowy cykl "Dzień zdrowej przekąski". 21 września w każdej grupie nauczycielki przeprowadziły pogadankę dotyczącą potrzeby zjadania zdrowych przekąsek w zamian za podjadanie chipsów czy słodyczy. Pierwszą naszą propozycją były - aktualnie najbardziej dostępne - polskie owoce: jabłka, gruszki i śliwki. Owoce zakupione były ze środków Rady Rodziców i trafiły do każdej grupy. Po zajęciu dzieci delektowały się owocami. Utrwalając zdobytą wiedzę wykonały barwne prace plastyczne. Serdecznie zapraszamy, aby Państwo włączyli się z nami w budowanie zdrowych nawyków u swoich pociech  i wprowadzali zdrowe zwyczaje również w swoich rodzinach. Kolejny "Dzień zdrowej przekąski" już 21 października...

.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego