Przedszkole Promujące Zdrowie - Galeria fotograficzna 2022/2023 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Przedszkole Promujące Zdrowie

PRZEDSZKOLE  PROMUJĄCE  ZDROWIE - GALERIA FOTOGRAFICZNA 2022/2023

25-11-2022r.

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśy Dzień Buraka. W tym dniu wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola ubrali się na czerwono. W każdej grupie zajęcia i zabawy skupione były na czerwonych owocach i warzywach. Ważnym elementem była degustacja przetworów z czerwonego buraka. Nie zabrakło ciekawych zabaw i prac plastycznych oraz informacji o tym jak zdrowe jest to warzywo.

21-11-2022r.

21 listopada to kolejny "Dzień zdrowej przekąski". Tym razem na stołach w salach przedszkolnych pojawiły się zdrowe chipsy wykonane z suszonych owoców.

21-10-2022r.

W ramach cyklu "Dzień zdrowej przekąski", 21 października w każdej grupie na stołach pojawiły się dla dzieci owocowe soki. Była to okazja do utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych oraz wiadomości o wartościach odżywczych owoców.

28-09-2022r.

28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem tego święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. Jabłka to źródło witamin, minerałów i błonnika roślinnego. Dzięki nim wspieramy też proces trawienia, poprawiamy urodę i odżywiamy mózg. To symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju i długowieczności. W salach przedszkolnych naszej placówki pojawiły się więc surowe jabłka do spożycia, musy jabłkowe, soki, jabłeczniki i chipsy jabłkowe. Powstały również wspaniałe prace plastyczne, które można było podziwiać przy salach przedszkolnych.

21-09-2022r.

W ramach działań promujących zdrowie w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy nowy cykl "Dzień zdrowej przekąski". 21 września w każdej grupie nauczycielki przeprowadziły pogadankę dotyczącą potrzeby zjadania zdrowych przekąsek w zamian za podjadanie chipsów czy słodyczy. Pierwszą naszą propozycją były - aktualnie najbardziej dostępne - polskie owoce: jabłka, gruszki i śliwki. Owoce zakupione były ze środków Rady Rodziców i trafiły do każdej grupy. Po zajęciu dzieci delektowały się owocami. Utrwalając zdobytą wiedzę wykonały barwne prace plastyczne. Serdecznie zapraszamy, aby Państwo włączyli się z nami w budowanie zdrowych nawyków u swoich pociech  i wprowadzali zdrowe zwyczaje również w swoich rodzinach. Kolejny "Dzień zdrowej przekąski" już 21 października...