Aktualności roku szkolnego 2018/2019 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

LISTOPAD 2018

09-11-2018
9 listopada br. w naszym przedszkolu odbył się apel patriotyczny upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały wiersz, piosenkę lub taneczną prezentację przedstawiając najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Podniosłość tej uroczystości dopełniło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz wspaniałe stroje przedszkolaków. Było to również jedno z zadań przewidzianych w patriotycznym Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnych "Piękna Nasza Polska Cała", do którego przystąpiła nasza placówka.
przejdź do galerii

08-11-2018
W ramach realizacji zadań przewidzianych w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała" w listopadzie, w holu naszego przedszkola oraz salach przedszkolnych zorganizowano kąciki o tematyce patriotycznej. Przybliżają one dzieciom symbole narodowe oraz temat związany z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
przejdź do galerii

06-11-2018
6 listopada br. w grupie czterolatków, prowadzonej przez nauczycielki: Grażynę Kaczmarek i Edytę Józefat, odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Zajęcie to było jednym z zadań realizowanych w naszej palcówce w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" i miało na celu zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi oraz niektórymi faktami z historii Polski. Na koniec zajęcia czterolatki wraz ze swymi rodzicami wykonały biało-czerwone kotyliony....
przejdź do galerii

PAŹDZIERNIK 2018

31-10-2018
31 października br. grupy trzy-, pięcio- i sześciolatków świętowały Dzień Dyni. Rozpoczął się on od muzycznych zabaw, dyniowych kręgli i slalomów dyniowych, a dominującym w salach kolorem był pomarańczowy. Przebojem w maluszkach była fotobudka, w której dzieci chętnie i z wielką radością pozowały do zdjęć. Pięcio- i sześciolatki natomiast mogły, malując dynie, rozwijać swoją twórczą ekspresję.
przejdź do galerii

26-10-2018
26 października na terenie naszego przedszkola zostało posadzone "Drzewo Pamięci" jako symbol życia i wolności. Jest to jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", do którego przystąpiliśmy jako placówka. Projekt ten jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości, a celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
przejdź do galerii

25-10-2018
25 października br. nasi wychowankowie przygotowali muzyczno - ruchowe improwizacje w koncercie pt. "Kolorowe liście". Impreza ta to jedno z działań przewidzianych w autorskim programie z zakresu edukacji muzyczno - tanecznej "Tańczy ręka, tańczy noga i zabawa już gotowa". Wzięły w nim udział cztero- pięcio- i sześciolatki, ale wszystkie dzieci z naszej placówki mogły obejrzeć przygotowane przedstawienie. Dzień później nasi mali artyści zaprezentowali swoje ruchowe interpretacje utworów uczniom klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu.
przejdź do galerii

17-10-2018
W ramach realizacji autorskiego programu zdrowotnego "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie" 17 października br. w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Zielony. Przedszkolaki przyniosły w tym dniu różne warzywa i owoce w kolorze zielonym. Utrwalano z dziećmi nawyki zdrowego odżywiania oraz, za pomocą wzroku, dotyku, węchu i smaku, poznawano znane i bardziej egzotyczne warzywa i owoce.
przejdź do galerii

12-10-2018

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcje naszego przedszkola złożyły nauczycielom życzenia oraz wręczyły nagrody dla najlepszych pracowników. W tym roku nagrody otrzymali:

1. Andrzej Cichalewski
2. Wioletta Frankowska
3. Agnieszka Grela - Rozmarynowska
4. Grażyna Kaczmarek
5. Honorata Każmierczak
6. Katarzyna Miroszewska
7. Małgorzata Olkiewicz
8. Agnieszka Spychała
9. Krystyna Wilk
10. Kinga Zimoch

Wyróżnienia dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymały: Katarzyna Bogacz, Małgorzata Brzezińska i Katarzyna Mielczarek...
przejdź do galerii

11-10-2018
W ramach realizacji autorskiego programu "Tańczy ręka, tańczy noga i zabawa już gotowa" 11 października br., w naszym przedszkolu zorganizowano szkolenie dla nauczycieli wg ogólnopolskiego programu "Kraina Muzyki" prowadzone przez mgr Karolinę Szczerbakowską – Biniszewską. Program "Kraina Muzyki" ma za zadanie rzeczowo wskazać nauczycielom pomysły, zadania do wykonania, by stymulować rozwój dzieci i ich indywidualizm poprzez stosowanie nowych środków ekspresji. Głównymi celami programu jest rozbudzenie wrażliwości i wyobraźni muzycznej dzieci w wieku przedszkolnym, kształcenie słuchu fonematycznego, rozwijanie kompetencji językowych, matematycznych i społecznych, poprzez radosne obcowanie z muzyką, stymulowanie myślenia dywergencyjnego (twórczego), uwrażliwianie na elementy patriotyczne w muzyce (tańce narodowe, polscy kompozytorzy), kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, zapoznanie rodziców z zagadnieniami zawartymi w programie "Kraina muzyki" w celu kontynuacji zamierzeń edukacyjnych w domach oraz upowszechnianie sztuki muzycznej. W szkoleniu wzięło udział 16 nauczycieli z naszej placówki.
przejdź do galerii

05-10-2018
Wykorzystując obfitość jesiennych zbiorów i pomoc naszych rodziców, w starszych grupach wiekowych zorganizowano zajęcia praktyczne. W pięciolatkach dzieci komponowały owocową sałatkę, a w sześciolatkach samodzielnie tworzyły owocowe szaszłyki.
przejdź do galerii

01-10-2018
Koniec września związany jest w naszym przedszkolu z uroczystym obchodzeniem Dnia Chłopaka. We wszystkich grupach wiekowych złożono chłopcom życzenia, zorganizowano zabawy, przygotowano niespodzianki i poczęstunek...
przejdź do galerii

10-2018
Dzięki pomocy naszych rodziców, w holu i salach naszej placówki powstały przepiękne jesienne kąciki, które przybliżają naszym dzieciom bogactwo jednej z najbardziej kolorowych pór roku...
przejdź do galerii

WRZESIEŃ 2018

21-09-2018
21 września pięcio- i sześciolatki z naszego przedszkola uczestniczyły w lekcji bezpieczeństwa. Pan Daniel Szczepaniak utrwalał z dziećmi wiadomości dotyczące podstawowych zasad obowiązujących pieszych, rowerzystów i kierowców, przypominał jak należy zachować się na jezdni, jak zachować się wobec obcej osoby oraz agresywnego psa. Na koniec dzieci powtórzyły numery alarmowe i otrzymały od naszego gościa książeczki o bezpieczeństwie oraz odblaski...
przejdź do galerii

20-09-2018
20 września również w grupie trzylatków obchodzono Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było dużo zabaw ruchowych, piosenek i zabaw z chustą animacyjną. Korzystając z pięknej pogody maluszki wybrały się na spacer dookoła przedszkola. Dzieci otrzymały również odznakę i dyplom Super Przedszkolaka.
przejdź do galerii

20-09-2018
20 września w wielu grupach naszej placówki uroczyście obchodzono Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dwie grupy pięciolatków były na wycieczce w Lasku Miejskim i Ogrodzie Botanicznym w Wieluniu. Swobodne zabawy połączone były z lekcją o środowisku. Wszyscy wrócili do przedszkola w doskonałych humorach.
przejdź do galerii

11-09-2018
11 września br., pod hasłem "Skaczmy do góry jak kangury", w naszej placówce odbyły się warsztaty z jumpingu prowadzone przez nauczycielkę i instruktorkę - panią Katarzynę Mielczarek. Celem tych zajęć było: stworzenie dzieciom możliwości do spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji ruchowej, kształtowanie koordynacji ruchowej i umiejętności przestrzennego planowania ruchu oraz podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej. Wszystkie dzieci wychodziły z zajęć uśmiechnięte i zadowolone...
przejdź do galerii

06-09-2018
Pierwszy plener malarski za nami. W ogrodzie naszego przedszkola, na rozciągniętych między drzewami foliach, pięciolatki malowały swoje wakacyjne wspomnienia. Wspaniałe prace można było podziwiać jeszcze przez kilka dni...
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego