Aktualności roku szkolnego 2019/2020 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Listopad 2019

29-11-2019
29 listopada dwie grupy sześciolatków uczestniczyły w zorganizowanym seansie dawnych dobranocek pod hasłem: "W starym kinie". Dzieci poznały sposoby dawnej animacji, zanim twórcy bajek zaczęli używać komputerów oraz obejrzeli bajki: "Zaczarowany ołówek", "Miś Coralgol", "Koziołek Matołek" oraz "Pomysłowy Dobromir". W przerwie pomiędzy bajkami dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek. Zorganizowanie tej projekcji to jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" realizowanego w naszym przedszkolu.
przejdź do galerii

29-11-2019
29 listopada w grupie integracyjnej pięciolatków zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce "Wróżby andrzejkowe". Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość. Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości i uśmiechu. W nagrodę za wspólną zabawę dzieci dostały nagrodę. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do wspólnej zabawy z rodzicami.
przejdź do galerii

29-11-2019
29 listopada w wielu grupach naszej placówki zorganizowano andrzejkowe zabawy i wróżby. Dzieci przepowiadały sobie przyszłość, mogły przebrać się za wróżki, czarodziejów lub ulubionych bohaterów bajek oraz odwiedzić dzieci z innych grup, aby wspólnie się pobawić.
przejdź do galerii

25-11-2019
25 listopada we wszystkich grupach naszego przedszkola odbyły się uroczystości związane z Dniem Pluszowego Misia. Każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka oraz uczestniczyć z nim w zabawach i wykonywanych zadaniach. Powstało również wiele wspaniałych prac plastycznych o tych ulubieńcach dzieci, które można było podziwiać na tablicach przed salami. Dzień ten przyniósł naszym podopiecznym mnóstwo radości.
przejdź do galerii

21-11-2019
W dniu 21 listopada, zgodnie z realizowaną tematyką zdrowotną, dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków zostały zapoznane z obowiązującą piramidą zdrowego żywienia oraz stylu życia. Omówiono również szkodliwość niektórych produktów. Następnie dzieci wykonały w małych zespołach pracę plastyczną pt. "Piramida zdrowego żywienia i stylu życia". Podczas tych zajęć nie zabrakło również wspólnych zabaw o tej tematyce. Następnego dnia pięciolatki przyniosły ze sobą produkty oraz warzywa potrzebne do wykonania zdrowych, kolorowych kanapek. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem szykowały sobie kanapki, które później mogły z apetytem zjeść.
przejdź do galerii

16-11-2019
16 listopada na hali WOSiR odbyła się XVIII Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków, której organizatorem było Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu. W tym roku zawody przebiegały pod hasłem "Sprawny przedszkolak ćwiczy i liczy". Celem spartakiady było zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu, zwrócenie uwagi na wpływ sprawnego ciała na sprawny umysł,  integracja przedszkoli gminy Wieluń oraz dobra zabawa. Przedszkolaki biorący udział w sportowych konkurencjach wykazały się nie tylko sprawnością fizyczną, ale też umiejętnościami matematycznymi. Do zabawy zostali zaproszeni również rodzice, którzy startując wraz ze swoimi dziećmi mogli pokazać swoje umiejętności.
Sportowe zmagania przeplatane były wspaniałymi występami zespołu prowadzonego przez panie: Annę Nowińską i Annę Torchałę.   
I miejsce zajęło Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu, II miejscePubliczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu, a III miejsceOddział Przedszkolny w Rudzie.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni otrzymując puchary, statuetki, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe indywidualne i dla przedszkoli.

przejdź do galerii

14-11-2019
W dniu 14 listopada 2019 r. grupa pięciolatków z naszego przedszkola odwiedziła fabrykę bombek "Szklany Świat" w Krośnicach. Dzieci poznały cały proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Odwiedziły "dmuchalnię", gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzanej palnikiem gazowym wytwarzali przeróżne kształty ozdób, następnie "srebrzalnię". czyli miejsce gdzie ozdoby poddane są procesowi srebrzenia, a na końcu dekoratornię.  Dzieci przyglądały się pracy dekoratorek, które ręcznie nanosiły piękne wzory. Po zwiedzeniu fabryki przedszkolaki udały się do sali, w której własnoręcznie ozdabiały bombki. Pełni wrażeń wszyscy wrócili do przedszkola. Dzieci przywiozły również ze sobą samodzielnie ozdobioną bombkę oraz drugą z własnym imieniem.
przejdź do galerii

12-11-2019
12 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. W akcji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne i grupa żłobkowa. Na hasło "Pali się - Ewakuacja!" wszystkie dzieci z pomocą pań sprawnie i szybko opuściły placówkę.
przejdź do galerii

08-11-2019
8 listopada br., o symbolicznej godzinie 11:11 w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się apel i uroczyste odśpiewanie hymnu Polski. Wieluńska placówka włączyła się tym samym w akcję "Szkoła do hymnu", którą zainicjowała Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Przedszkolaki obejrzały również film "Polak mały" o symbolach narodowych oraz wykonały prace plastyczne związane ze zbliżającym się świętem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nauka hymnu, jego wspólne odśpiewanie oraz powstałe z tej okazji kąciki patriotyczne to również zadania z realizowanego w naszym przedszkolu Projektu "Piękna Nasza Polska Cała".
przejdź do galerii

Październik 2019

30-10-2019
30 października w naszym przedszkolu odbyła się lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych naszych podopiecznych. Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu utrwalała z dziećmi zasady ruchu drogowego i zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi i jak dbać o własne bezpieczeństwo na drodze, w przedszkolu i w domu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek, chętnie brały udział w demonstrowanych i symulowanych scenkach na drodze z wykorzystaniem rekwizytów - droga, chodnik, znaki drogowe i sygnalizatory świetlne. Na zakończenie zajęć trzylatki otrzymały odblaskowe breloczki...
przejdź do galerii

17-10-2019
17 października 2019 r. dwie grupy sześciolatków wybrały się na wycieczkę do piekarni Państwa Małgorzaty i Janusza Strzałów. Na miejscu przedszkolaki towarzyszyły pracownikom piekarni w całym procesie powstawania chleba. Upieczenie chleba jako symbolu polskiej gościnności i otwartości było jednym z zadań Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała", którego koordynatorkami są nauczycielki: Katarzyna Mielczarek, Małgorzata Brzezińska i Agnieszka Kmiecik, a którego drugą część realizuje nasza placówka w tym roku.
przejdź do galerii

15-10-2019
W dniu 15 października br. w naszej placówce odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrekcje przedszkola złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku nagrody otrzymały:

1. Katarzyna Bogacz
2. Małgorzata Brzezińska
3. Marzena Buda
4. Anna Kowalska
5. Małgorzata Kuczera
6. Alina Romanowska
7. Agnieszka Spychała
8. Magdalena Wabnic - Staruch

Wyróżnienia dyrektora otrzymały: Anna Słońska - wicedyrektor naszej placówki oraz nauczycielki: Aneta Jaskuła i Agnieszka Kmiecik.
Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymały: dyrektor naszego przedszkola - Marzena Abramek oraz nauczycielka - Katarzyna Mielczarek.

przejdź do galerii

02-10-2019
Środa, 2 października br., dla grupy pięciolatków była wyjątkowym dniem. Zgodnie z omawianym tematem o owocach, przedszkolaki z tej grupy wykonały sałatkę owocową. Praca przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Najprzyjemniejszą częścią była degustacja. Nic bardziej nie smakuje, jak wykonany przez siebie posiłek. Zachęcamy gorąco do rozwijania kulinarnych zdolności naszych dzieci. Zdrowe odżywianie to nie jest moda, ale sposób na życie.
przejdź do galerii

02-10-2019
Doceniając warzywno - owocowe dary jesieni, grupa integracyjna sześciolatków przygotowała sok ze zgromadzonych owoców i warzyw. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały cały proces tworzenia soku, a potem nastąpiła najprzyjemniejsza część dnia - degustacja...
przejdź do galerii

02-10-2019
2 października grupa czterolatków, pod okiem nauczycielki Pauliny Panek, wykonała sałatkę warzywną. Po trudnej, ale przyjemnej pracy, nastąpiła wspólna konsumpcja kolorowego i zdrowego posiłku...
przejdź do galerii

02-10-2019
2 października w grupie integracyjnej pięciolatków odbyła się degustacja owoców i warzyw. Nasi podopieczni poznali je zmysłami - smakiem, wzrokiem, węchem i dotykiem. Najciekawszym momentem było ich próbowanie z zakrytymi oczami. Dzieci były zachwycone i wszystkie zjadały z wielką ochotą. W tej wspaniałej zabawie towarzyszyła nam piosenka "Idą witaminki". To był dzień pełen wrażeń.
przejdź do galerii

Wrzesień 2019

09-2019
Wrzesień i październik to miesiące, w którym utrwalamy w grupach przedszkolnych zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego i pieszego oraz numery alarmowe. Zajęcia te odbywają się w salach przedszkolnych, w terenie, a dwie grupy sześciolatków odwiedziły Komendę Policji i miały możliwość z bliska przypatrzeć się pracy technika kryminalistycznego oraz zwiedzić salę monitoringu miejskiego, która wzbudziła ogromne emocje wśród przedszkolaków.
przejdź do galerii

30-09-2019
30 września we wszystkich grupach naszej placówki świętowano Dzień Chłopaka. Było mnóstwo zabawy, niespodzianek, słodkich poczęstunków, życzeń i uścisków.
przejdź do galerii

26-09-2019
Świętując zbliżający się Dzień Chłopaka kilka grup z naszej placówki wybrała się na wycieczkę do Figloraju Madagaskar w Fun Zone w Wieluniu. Dwie godziny szalonej zabawy na zjeżdżalniach, mostkach, w basenie z kulkami, karuzeli, na piłkach do skakania, w autach i z wykorzystaniem zabawek edukacyjnych zapewniły naszym podopiecznym cudowne wrażenia. "Apetyt rośnie w miarę jedzenia", wiec jesteśmy pewni, że to nie ostatnia wizyta w tej krainie zabawy.
przejdź do galerii

20-09-2019
20 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy "Dzień Przedszkolaka". Dzieciom przygotowano zabawy ruchowe i muzyczne, seanse filmowe, zadania multimedialne, zadania plastyczne i zabawy w kącikach tematycznych. Ten dzień, pełen radości, z pewnością pozostanie na długo w pamięci...
przejdź do galerii

12-09-2019

12 września 2019 r. grupa integracyjna sześciolatków wzięła udział w XIX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie i Stowarzyszenie dla Osób Potrzebujących Pomocy "Razem". Podczas uroczystości usłyszeliśmy przeboje z lat 1920 - 1960. Nasi podopieczni zaprezentowali utwór Heleny Majdaniec "Rudy rydz". Przygotowane dla uczestników niespodzianki wywołały ogromną radość i uśmiechy na twarzach . Późnym popołudniem, pełni wrażeń, dzieci wróciły do przedszkola...
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego