Aktualności roku szkolnego 2017/2018 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Marzec 2018

06-03-2018
6 marca 2018 r. w naszym przedszkolu został ogłoszony "Dniem Sera". Odbył się on w ramach realizacji programu prozdrowotnego "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie". Realizując program nasza placówka oferuje wychowankom i ich rodzinom różne formy wsparcia w zakresie zdrowego odżywiania i rozwijania zdolności motorycznych. W trakcie Dnia Sera zachęcano dzieci do próbowania nowych smaków, zjadania sera w różnych formach np. z owocami i warzywami. Tego typu zajęcia zwiększają szanse, że dzieci w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek spróbują smaków, których do tej pory nie znały.
przejdź do galerii

03-03-2018
W ramach działań związanych z bezpieczeństwem w dniu 3 marca 2018 r. na hali WOSiR odbył się XIV Turniej z Wychowania Komunikacyjnego "Zielone światło dla przedszkolaka". Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo". Podczas zabaw ruchowych i turniejowych konkurencji dzieci miały możliwość utrwalić wiadomości na temat zasad ruchu drogowego, uświadomić sobie konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz poznać zagrożenia, jakie wynikają z niewłaściwie zorganizowanych zabaw. Celem tegorocznego turnieju było także przybliżenie dzieciom postaci strażaka i pracy jaką wykonuje. W przerwie pomiędzy konkurencjami, odbył się pokaz akcji gaśniczej przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.
przejdź do galerii

01-03-2018
W dniu 01 marca br. grupa integracyjna sześciolatków była z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu. Dzieci miały okazję poznać szkolną bibliotekę oraz świetlicę, oglądali księgozbiór i poznali sposób wypożyczania książek. Na zakończenie wizyty uczniowie szkoły przeczytali przedszkolakom książkę pt. "Przygody Tupcia Chrupcia".
przejdź do galerii

Luty 2018

28-02-2018
28 lutego 2018 r. odbył się w naszym przedszkolu Dzień Otwarty. Każde dziecko mogło zobaczyć, dotknąć, pobawić się, poczuć atmosferę przedszkola podczas wielu zajęć przygotowanych w poszczególnych salach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w Sali Doświadczania Świata, Sali Terapii Sensorycznej oraz zajęcia z wykorzystaniem programów multimedialnych. Dzieci miały również możliwość poznać różne techniki plastyczne oraz wziąć udział w ciekawych zabawach muzyczno – ruchowych. Rodzice mogli poznać nauczycieli, obejrzeć sale i gabinety specjalistów. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.
przejdź do galerii

24-02-2018
24 lutego 2018 r. w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki "W zimowej krainie", którego organizatorem było nasze przedszkole. Koordynatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki: Katarzyna Mielczarek i Kinga Zimoch. W festiwalu udział wzięły dzieci z wieluńskich przedszkoli. Podczas uroczystości mali artyści pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalno – tanecznymi. W przepięknej scenerii wystąpiły dla nas: śnieżynki, pingwinki, górale, smerfy, bałwanki i wiele postaci z zimowej krainy. Jury w składzie: pani Aneta Włodarczyk, pani Dorota Staszak i pani Anna Woszczyk wyłoniło zwycięzcę festiwalu. Grand Prix otrzymały: Dominika Gajda, Amelka Sobczyk i Aleksandra Janik z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu za wykonanie piosenki "Zimowa samba". Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Gminę Wieluń, Projektownię V+G Irina Vilim-Paluszek, Marcina Gonerę, Koronę Candels, Supermarket Carrefour, Sklep "ABC” IKA os. Wyszyńskiego, Sklep „ZAGO” Wieluń ul. Wojska Polskiego, Państwa Magdalenę i Grzegorza Rosiaków, Pana Jana Sandaka, "Mega Komputer" Państwa Ilony i Tomasza Pobudejskich oraz innych sponsorów.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym gościom, dzieciom, rodzicom i nauczycielom za wspaniałą zabawę..
.
przejdź do galerii

22-02-2018
22 lutego br. odbyła się audycja muzyczna pt. "Graj klezmerska kapelo". Dzieci mogły wysłuchać tradycyjnych utworów związanych z żydowskimi obrzędami religijnymi, które z czasem przerodziły się w muzykę rozrywkową graną m.in. na weselach. Dla zgromadzonej publiczności zagrali: pan Krzysztof Śliwiński na klarnecie i pan Michał Mroziński na akordeonie. Pan Krzysztof z ogromną pasją opowiedział też dzieciom o klarnecie, a przedszkolaki mogły zatańczyć do klezmerskiej muzyki i poczuć się jak na prawdziwym żydowskim weselu.
przejdź do galerii

Styczeń 2018

01-2018
W styczniu, we wszystkich grupach naszego przedszkola uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta piosenką, wierszem, tańcem i wspaniałą grą aktorską podziękowały swoim babciom i dziadkom za miłość i wielkie serce.
przejdź do galerii

15-01-2018
15 stycznia 2018 r. przedstawiciele dziecięciu przedszkoli wzięli udział w VIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kadłubie. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do występu. Na scenie pojawiły się aniołki, pasterze, a festiwal rozpoczęto wspólnie zaśpiewaną kolędą. Nasze przedszkole reprezentowały: Antosia Kiszkowiak i Hanna Ślusarczyk, przygotowane przez panie Kingę Zimoch i Wiolette Frankowską. Zaśpiewały one pastorałkę "Nad Betlejem". Na zakończenie festiwalu wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a honorowy patronat nad imprezą objęła pani Maria Chodkiewicz - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie.
przejdź do galerii lub naszej filmoteki

Grudzień 2017

18-12-2017
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 18 grudnia br. grupa integracyjna sześciolatków wybrała się do Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci podczas wizyty w Muzeum poznały zwyczaje bożonarodzeniowe na terenie ziemi wieluńskiej oraz obejrzały film o tradycjach wigilijnych m.in. kolędowaniu. Ponadto w czasie zajęć dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały tradycyjne ozdoby z opłatka. Przedszkolaki skorzystały z okazji i pod pięknie ozdobiona choinką zrobiły grupowe zdjęcie w towarzystwie świętego Mikołaja.
przejdź do galerii

16-12-2017
16 grudnia na pływalni przy ul. POW odbył się Mityng Pływacki "Złota Płetwa" organizowany przez MOSiR i Gminę Wieluń. Dzieci reprezentowały placówkę podczas  imprezy dzięki zajęciom pływania, które odbywają się w ramach zajęć w przedszkolu. Trzecie miejsce zajął Tymek Bąk a zaraz za nim był Eryk Ciećka. Kolejne miejsca to Michał Jagielski, Kuba Pobudejski, Borys Bociąga i Martin Krupa - Dynak. Wytypowane do startu dziewczynki niestety rozchorowały się, ale dzielnie zastąpiła je młodsza koleżanka Wiktoria Sputowska.
Jesteśmy
"Przedszkolem w ruchu" i bardzo cieszymy się z sukcesów naszych podopiecznych oraz gratulujemy rodzicom takich zdolnych pociech.
przejdź do galerii

12-2017
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w holu naszego przedszkola stanęła piękna szopka i dekoracje świąteczne wykonane przez pana Andrzeja Cichalewskiego i nauczycielki Kingę Zimoch i Katarzynę Mielczarek. W salach przedszkolnych odbyły się natomiast zajęcia otwarte dla rodziców oraz świąteczne przedstawienia i jasełka.
przejdź do galerii

15-12-2017
W okresie przedświątecznym, w naszym przedszkolu, zorganizowano Rodzinny Konkurs Plastyczny pt. "Święta, święta wokół nas, dla każdego to wyjątkowy czas".
Celem konkursu było: wzmacnianie więzi rodzinnych, pobudzanie wyobraźni i aktywności do tworzenia plastycznych inspiracji oraz rozwijanie umiejętności manualnych.
W konkursie brały udział dzieci wraz z rodzicami i najbliższą rodziną ze wszystkich grup wiekowych. Pośród wszystkich prac, jury w składzie: Irina Wilim-Paluszek, mgr Anna Majcher oraz mgr Katarzyna Bogacz, biorąc po uwagę: oryginalność prac i jakość wykonania, wyłoniło siedem wyróżnień. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, aniołka oraz paczuszkę ze słodyczami.
Sponsorami nagród konkursowych byli: Rada Rodziców, supermarket Carrefour, Projektownia V+G oraz prywatni fundatorzy.

przejdź do galerii

09-12-2017
20 listopada nasza placówka włączyła się w akcję "Szlachetna Paczka". Koordynatorki akcji w naszym przedszkolu: Katarzyna Bogacz, Anna Wierszak, Paulina Fuks oraz Edyta Majewska wybrały dwie rodziny z bazy rodzin regionu wieluńskiego.
Lubimy Ludzi – pomóżmy rodzinom w potrzebie – z takim hasłem zwróciliśmy się do rodzin naszych przedszkolaków i do wszystkich naszych pracowników. Wybrane przez nas rodziny to dwie mamy, które po odejściu od mężów samotnie wychowują swoje dzieci starając się stworzyć im dobry, spokojny dom. Nasi rodzice zostali zapoznani z potrzebami rodzin, wśród których były między innymi: pampersy, słoiczki z jedzeniem, ubrania na zimę, koce, kuchenka gazowa, szafka oraz rzeczy pierwszej potrzeby czyli jedzenie i środki chemiczne, które pozwoliłyby na odciążenie niewielkich domowych budżetów.
Wkrótce zaczęto odpowiadać na naszą prośbę. Wszystko co podarowali rodzice było dobrej jakości i dostosowane do potrzeb rodzin. Pojawiły się prezenty najbardziej oczekiwane przez dzieci – lalka, robot czy słodycze. Kto miał życzenie zostawiał pieniądze. Do paczki czynnie włączył się cały personel przedszkola. Wspomogły nas również firma Meblotechnik i sklep Remont.
Serca naszych rodziców były tak otwarte, że przyniesione rzeczy i prezenty wystarczyły nie tylko dla dwóch rodzin, ale część rzeczy i część pieniędzy przeznaczyliśmy wolontariuszom dla rodziny wychowującej pięcioro dzieci, która do ostatnich chwil nie miała darczyńcy.
9 grudnia w trakcie finału Szlachetnej Paczki rozwieziono wszystko do rodzin. Łzy mam i radość dzieci – BEZCENNE. Pamiętajmy dobro zawsze wraca – więc warto pomagać..

przejdź do galerii

06-12-2017
6 grudnia to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla naszych wychowanków. Rozpoczął się on świątecznym przedstawieniem w wykonaniu grupy sześciolatków. Po wspaniałym występie, nagrodzonym gromkimi brawami, wszystkie dzieci otrzymały prezent z rąk Mikołaja. Każda grupa zrobiła sobie również pamiątkowe zdjęcie z najważniejszym gościem tego dnia.
przejdź do galerii

Listopad 2017

30-11-2017
30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele radości, zabawy, śmiechu i magii. Zgodnie z tradycją, w wielu grupach przepowiadano sobie przyszłość. Można też było przebrać się za ulubionych bohaterów, potańczyć, odwiedzić dzieci z innych grup i wspólnie się pobawić.
przejdź do galerii

27-11-2017
Z okazji zbliżających się andrzejek, 27 listopada w grupie integracyjnej sześciolatków, odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami pt. "Zabawy z nietoperzami". Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość udziału w zabawach muzyczno-ruchowych oraz we wspólnym rozwiązywaniu krzyżówki obrazkowej. Rodzice obserwowali również umiejętności dzieci podczas zajęć dydaktycznych: dzielenia wyrazów na sylaby, układania z patyczków figur, rozpoznawania i pisania swojego imienia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie.
przejdź do galerii

25-11-2017
25 listopada odbyla się XVI Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków. Dobra zabawa towarzyszyła zarówno zawodnikom, jak i widowni, a pomiędzy poszczególnymi konkurencjami można było podziwiać pokazy taneczne. Idea towarzysząca spartakiadzie to: promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, wdrażanie dzieci do zdrowej rywalizacji, zachęcanie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy oraz odkrywanie sportowych talentów. Po emocjach związanych z konkurencjami wszystkim przedszkolakom wręczono puchary i nagrody. I miejsce w tym roku zajęło Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu, II miejsce - Publiczne Przedszkole nr 1, a III miejsce - Publiczne Przedszkole nr 3. Nasza placówka zajęła IV miejsce. Wszystkim uczestnikom spartakiady serdecznie gratulujemy.
przejdź do galerii

17-11-2017
17 listopada w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. "Ośnieżone szczyty Kaukazu". Nasi goście: pan Pavel Samokhin i pan Armen Karapetyan zaprezentowali wokalne i instrumentalne utwory ormiańskie. Dzieci miały również możliwość poznać charakterystyczne dla tego regionu instrumenty: bęben dehol i flet duduk oraz spróbować swoich sił w tradycyjnym tańcu kaukaskim - lezgince.
przejdź do galerii

16-11-2017
16 listopada w grupie integracyjnej sześciolatków zorganizowano zajęcie pod hasłem "Dzieci nie jedzą śmieci". Był to element realizowanego w naszej placówce programu z zakresu profilaktyki zdrowia "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie". Celem zajęcia było przekazanie dzieciom informacji na temat zdrowego odżywiania. Została omówiona również "piramida żywienia", a także szkodliwość niektórych produktów. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Najważniejszą częścią zajęcia było przygotowanie przez dzieci zdrowych kanapek, które później z apetytem mogły zjeść.
przejdź do galerii

09-11-2016
Opracowanie przez zespół planistyczny kierunków działań placówki na rok szkolny 2017/2018 - artykuł z cyklu Nasze publikacje (zakładka  Dla rodziców ->Nasze publikacje)

08-11-2017
W listopadzie, w holu naszego przedszkola, zespół planistyczny zorganizował wystawę pt. "Polskie legendy znamy i tak je przedstawiamy". Prace plastyczne wykonywały wszystkie grupy przedszkolne korzystając z różnych materiałów i różnych technik plastycznych. Wśród legend znalazły się "Legenda o Złotej Kaczce", "Kwiat paproci", "Warszawska Syrenka", "Legenda o Smoku Wawelskim", "Lajkonik", "O Księciu Popiele", "Dąb Bartek" oraz "Legenda o Wieluniu".
przejdź do galerii

Październik 2017

31-10-2017
31 października, w kilku starszych grupach naszej placówki, odbyły się zabawy z okazji Halloween. Nauczycielka języka angielskiego opowiedziała dzieciom o tradycji związanej z tym świętem i jak obchodzą go angielskie dzieci.
przejdź do galerii

24-10-2017
W związku z przygotowaniami do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dwie grupy sześciolatków wzięły udział w wycieczce zorganizowanej do Fabryki Bombek "Szklany Świat" w Krośnicach. Zwiedziły fabrykę, obejrzały piękne bombki, poznały proces ich powstawania, a na koniec wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie je ozdabiały. Dzieci wróciły ze wspaniałymi wspomnieniami oraz z samodzielnie wykonanymi ozdobami choinkowymi.
przejdź do galerii

19-10-2017
W ramach realizacji programu z zakresu profilaktyki zdrowia pt. "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie", w naszym przedszkolu ogłoszono Dzień Żółto-Pomarańczowy. Należy on do cyklu wydarzeń "Kolorowy świat warzyw" i miał na celu spróbowanie często mało znanych owoców i warzyw w kolorach żółtym i pomarańczowym. Spożywane one były na surowo, a także w postaci sałatek i soków. Była to również okazja, aby utrwalić wiadomości o tym, co jest zdrowe i ważne dla naszego organizmu i prawidłowego rozwoju.
przejdź do galerii

12-10-2017

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej dyrekcje Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu złożyły nauczycielom życzenia oraz wręczyły nagrody wyróżnionym pracownikom.
W tym roku nagrody otrzymali:

  • Lilianna Dawidziak

  • Teresa Gotowicka

  • Marzena Gruszka

  • Jolanta Kaźmierczak

  • Elżbieta Kulig

  • Anna Majcher

  • Maria Marciniak

  • Iwona Pawyza

  • Agnieszka Spychała

  • Kinga Zimoch


Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymały: dyrektor naszej placówki - Marzena Abramek oraz nauczycielka - Aleksandra Szymicka...
przejdź do galerii

Wrzesień 2017

09-2017
W miesiącu wrześniu oraz na początku października w wielu grupach przedszkolnych odbywały się lekcje bezpieczeństwa. Dzieci utrwalały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego i pieszego, numery alarmowe oraz wszystko to, o czym muszą pamiętać podczas podróży samochodem.
przejdź do galerii

20-09-2017

20 września, sześciolatki z grupy integracyjnej miały okazję popisać się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Samodzielnie wybrały owoce, które najbardziej lubią i wykonały zdrową sałatkę owocową. Przy tej okazji dowiedziały się, jakie witaminy są w owocach i dlaczego powinniśmy je jeść.
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego