Aktualności roku szkolnego 2017/2018 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Grudzień 2017

12-2017
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w holu naszego przedszkola stanęła piękna szopka i dekoracje świąteczne wykonane przez pana Andrzeja Cichalewskiego i nauczycielki Kingę Zimoch i Katarzynę Mielczarek. W salach przedszkolnych odbyły się natomiast zajęcia otwarte dla rodziców oraz świąteczne przedstawienia i jasełka.
przejdź do galerii

15-12-2017
W okresie przedświątecznym, w naszym przedszkolu, zorganizowano Rodzinny Konkurs Plastyczny pt. "Święta, święta wokół nas, dla każdego to wyjątkowy czas".
Celem konkursu było: wzmacnianie więzi rodzinnych, pobudzanie wyobraźni i aktywności do tworzenia plastycznych inspiracji oraz rozwijanie umiejętności manualnych.
W konkursie brały udział dzieci wraz z rodzicami i najbliższą rodziną ze wszystkich grup wiekowych. Pośród wszystkich prac, jury w składzie: Irina Wilim-Paluszek, mgr Anna Majcher oraz mgr Katarzyna Bogacz, biorąc po uwagę: oryginalność prac i jakość wykonania, wyłoniło siedem wyróżnień. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, aniołka oraz paczuszkę ze słodyczami.
Sponsorami nagród konkursowych byli: Rada Rodziców, supermarket Carrefour, Projektownia V+G oraz prywatni fundatorzy.

przejdź do galerii

09-12-2017
20 listopada nasza placówka włączyła się w akcję "Szlachetna Paczka". Koordynatorki akcji w naszym przedszkolu: Katarzyna Bogacz, Anna Wierszak, Paulina Fuks oraz Edyta Majewska wybrały dwie rodziny z bazy rodzin regionu wieluńskiego.
Lubimy Ludzi – pomóżmy rodzinom w potrzebie – z takim hasłem zwróciliśmy się do rodzin naszych przedszkolaków i do wszystkich naszych pracowników. Wybrane przez nas rodziny to dwie mamy, które po odejściu od mężów samotnie wychowują swoje dzieci starając się stworzyć im dobry, spokojny dom. Nasi rodzice zostali zapoznani z potrzebami rodzin, wśród których były między innymi: pampersy, słoiczki z jedzeniem, ubrania na zimę, koce, kuchenka gazowa, szafka oraz rzeczy pierwszej potrzeby czyli jedzenie i środki chemiczne, które pozwoliłyby na odciążenie niewielkich domowych budżetów.
Wkrótce zaczęto odpowiadać na naszą prośbę. Wszystko co podarowali rodzice było dobrej jakości i dostosowane do potrzeb rodzin. Pojawiły się prezenty najbardziej oczekiwane przez dzieci – lalka, robot czy słodycze. Kto miał życzenie zostawiał pieniądze. Do paczki czynnie włączył się cały personel przedszkola. Wspomogły nas również firma Meblotechnik i sklep Remont.
Serca naszych rodziców były tak otwarte, że przyniesione rzeczy i prezenty wystarczyły nie tylko dla dwóch rodzin, ale część rzeczy i część pieniędzy przeznaczyliśmy wolontariuszom dla rodziny wychowującej pięcioro dzieci, która do ostatnich chwil nie miała darczyńcy.
9 grudnia w trakcie finału Szlachetnej Paczki rozwieziono wszystko do rodzin. Łzy mam i radość dzieci – BEZCENNE. Pamiętajmy dobro zawsze wraca – więc warto pomagać..

przejdź do galerii

06-12-2017
6 grudnia to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla naszych wychowanków. Rozpoczął się on świątecznym przedstawieniem w wykonaniu grupy sześciolatków. Po wspaniałym występie, nagrodzonym gromkimi brawami, wszystkie dzieci otrzymały prezent z rąk Mikołaja. Każda grupa zrobiła sobie również pamiątkowe zdjęcie z najważniejszym gościem tego dnia.
przejdź do galerii

Listopad 2017

30-11-2017
30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele radości, zabawy, śmiechu i magii. Zgodnie z tradycją, w wielu grupach przepowiadano sobie przyszłość. Można też było przebrać się za ulubionych bohaterów, potańczyć, odwiedzić dzieci z innych grup i wspólnie się pobawić.
przejdź do galerii

27-11-2017
Z okazji zbliżających się andrzejek, 27 listopada w grupie integracyjnej sześciolatków, odbyło się zajęcie otwarte z rodzicami pt. "Zabawy z nietoperzami". Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość udziału w zabawach muzyczno-ruchowych oraz we wspólnym rozwiązywaniu krzyżówki obrazkowej. Rodzice obserwowali również umiejętności dzieci podczas zajęć dydaktycznych: dzielenia wyrazów na sylaby, układania z patyczków figur, rozpoznawania i pisania swojego imienia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie.
przejdź do galerii

25-11-2017
25 listopada odbyla się XVI Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków. Dobra zabawa towarzyszyła zarówno zawodnikom, jak i widowni, a pomiędzy poszczególnymi konkurencjami można było podziwiać pokazy taneczne. Idea towarzysząca spartakiadzie to: promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, wdrażanie dzieci do zdrowej rywalizacji, zachęcanie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy oraz odkrywanie sportowych talentów. Po emocjach związanych z konkurencjami wszystkim przedszkolakom wręczono puchary i nagrody. I miejsce w tym roku zajęło Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu, II miejsce - Publiczne Przedszkole nr 1, a III miejsce - Publiczne Przedszkole nr 3. Nasza placówka zajęła IV miejsce. Wszystkim uczestnikom spartakiady serdecznie gratulujemy.
przejdź do galerii

17-11-2017
17 listopada w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt. "Ośnieżone szczyty Kaukazu". Nasi goście: pan Pavel Samokhin i pan Armen Karapetyan zaprezentowali wokalne i instrumentalne utwory ormiańskie. Dzieci miały również możliwość poznać charakterystyczne dla tego regionu instrumenty: bęben dehol i flet duduk oraz spróbować swoich sił w tradycyjnym tańcu kaukaskim - lezgince.
przejdź do galerii

16-11-2017
16 listopada w grupie integracyjnej sześciolatków zorganizowano zajęcie pod hasłem "Dzieci nie jedzą śmieci". Był to element realizowanego w naszej placówce programu z zakresu profilaktyki zdrowia "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie". Celem zajęcia było przekazanie dzieciom informacji na temat zdrowego odżywiania. Została omówiona również "piramida żywienia", a także szkodliwość niektórych produktów. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Najważniejszą częścią zajęcia było przygotowanie przez dzieci zdrowych kanapek, które później z apetytem mogły zjeść.
przejdź do galerii

09-11-2016
Opracowanie przez zespół planistyczny kierunków działań placówki na rok szkolny 2017/2018 - artykuł z cyklu Nasze publikacje (zakładka  Dla rodziców ->Nasze publikacje)

08-11-2017
W listopadzie, w holu naszego przedszkola, zespół planistyczny zorganizował wystawę pt. "Polskie legendy znamy i tak je przedstawiamy". Prace plastyczne wykonywały wszystkie grupy przedszkolne korzystając z różnych materiałów i różnych technik plastycznych. Wśród legend znalazły się "Legenda o Złotej Kaczce", "Kwiat paproci", "Warszawska Syrenka", "Legenda o Smoku Wawelskim", "Lajkonik", "O Księciu Popiele", "Dąb Bartek" oraz "Legenda o Wieluniu".
przejdź do galerii

Październik 2017

31-10-2017
31 października, w kilku starszych grupach naszej placówki, odbyły się zabawy z okazji Halloween. Nauczycielka języka angielskiego opowiedziała dzieciom o tradycji związanej z tym świętem i jak obchodzą go angielskie dzieci.
przejdź do galerii

24-10-2017
W związku z przygotowaniami do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dwie grupy sześciolatków wzięły udział w wycieczce zorganizowanej do Fabryki Bombek "Szklany Świat" w Krośnicach. Zwiedziły fabrykę, obejrzały piękne bombki, poznały proces ich powstawania, a na koniec wzięły udział w warsztatach, podczas których samodzielnie je ozdabiały. Dzieci wróciły ze wspaniałymi wspomnieniami oraz z samodzielnie wykonanymi ozdobami choinkowymi.
przejdź do galerii

19-10-2017
W ramach realizacji programu z zakresu profilaktyki zdrowia pt. "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie", w naszym przedszkolu ogłoszono Dzień Żółto-Pomarańczowy. Należy on do cyklu wydarzeń "Kolorowy świat warzyw" i miał na celu spróbowanie często mało znanych owoców i warzyw w kolorach żółtym i pomarańczowym. Spożywane one były na surowo, a także w postaci sałatek i soków. Była to również okazja, aby utrwalić wiadomości o tym, co jest zdrowe i ważne dla naszego organizmu i prawidłowego rozwoju.
przejdź do galerii

12-10-2017

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej dyrekcje Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu złożyły nauczycielom życzenia oraz wręczyły nagrody wyróżnionym pracownikom.
W tym roku nagrody otrzymali:

  • Lilianna Dawidziak

  • Teresa Gotowicka

  • Marzena Gruszka

  • Jolanta Kaźmierczak

  • Elżbieta Kulig

  • Anna Majcher

  • Maria Marciniak

  • Iwona Pawyza

  • Agnieszka Spychała

  • Kinga Zimoch


Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymały: dyrektor naszej placówki - Marzena Abramek oraz nauczycielka - Aleksandra Szymicka...
przejdź do galerii

Wrzesień 2017

09-2017
W miesiącu wrześniu oraz na początku października w wielu grupach przedszkolnych odbywały się lekcje bezpieczeństwa. Dzieci utrwalały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego i pieszego, numery alarmowe oraz wszystko to, o czym muszą pamiętać podczas podróży samochodem.
przejdź do galerii

20-09-2017

20 września, sześciolatki z grupy integracyjnej miały okazję popisać się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Samodzielnie wybrały owoce, które najbardziej lubią i wykonały zdrową sałatkę owocową. Przy tej okazji dowiedziały się, jakie witaminy są w owocach i dlaczego powinniśmy je jeść.
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego