Przedszkole Promujące Zdrowie - Galeria fotograficzna 2019/2020 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Przedszkole Promujące Zdrowie

PRZEDSZKOLE  PROMUJĄCE  ZDROWIE - GALERIA FOTOGRAFICZNA 2019/2020

04-2020r.

Nasze przedszkolaki są już ponad miesiąc w domach. Jako personel jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi podopiecznymi. Wiemy jak rodzice dzielnie sobie radzą z organizacją czasu dla swoich pociech, oraz jak owocnie realizują wytyczne, które otrzymują od pań nauczycielek. Nasze dzieci realizują się w różnych sferach rozwoju. Prezentujemy zajęcia ruchowe….:-)

12-03-2020r.

12 marca w naszej placówce jak i we wszystkich placówkach edukacyjnych w Polsce zostały zawieszone zajęcia dla dzieci. Weszliśmy w nową rzeczywistość życia i funkcjonowania w stanie epidemicznym. Nasze działania prozdrowotne nie zakończyły się w momencie kiedy dzieci przestały chodzić do przedszkola. Po dokładnym szkoleniu dzieci jak mają myć ręce i zachowywać się na ulicy, jeszcze w trakcie ich pobytu w przedszkolu, zwracaliśmy się do rodziców z prośbą o kontynuowanie nabytych w przedszkolu zwyczajów na warunki domowe. Na załączonych zdjęciach widać jak nasi podopieczni dostosowali się do nowej sytuacji.

09-03-2020r.

9 marca br. w grupie czterolatków zorganizowano zajęcie "Przysmaki małpek". Przedszkolaki poznały właściwości owoców, a w szczególności bananów. Przygotowano degustację surowych bananów, wykonano koktajl bananowy, a na zakończenie zajęcia powstały piękne prace plastyczne...

05-03-2020r.

5 marca w grupie żłobkowej naszej placówki zorganizowano zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowia. Najmłodsi nasi podopieczni poznali egzotyczne i smaczne owoce, które są źródłem witamin i mogą być wspaniała alternatywną dla niezdrowych słodyczy.

02-03-2020r.

2 marca dwie grupy trzylatków uczestniczyły w zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowia. Pani Małgosia - ratownik medyczny - wykorzystując fantoma pokazała dzieciom jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Przekazała również wskazówki jak prawidłowo myć ręce oraz dbać o higienę osobistą.

26-02-2020r.

26 lutego br. dwie grupy pięciolatków oraz grupa sześciolatków uczestniczyły w spotkaniu ze stomatologiem. Pani dentystka w przystępny sposób opowiedziała o sposobach dbania o higienę jamy ustnej. Przyniosła też rekwizyty związane z pracą lekarza dentysty. Pokazała dzieciom jak na zęby działają szkodliwe substancje. W trakcie zajęć dzieci segregowały i przypinały do modelu zdrowego i popsutego ząbka produkty spożywcze, zdrowe i szkodliwe dla zębów. Na modelu szczęki dzieci miały możliwość nauki prawidłowego mycia zębów. Pani doktor opowiedziała o profilaktyce oraz zaprosiła na badania kontrolne do gabinetów stomatologicznych. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, zadawały i odpowiadały na pytania. Na koniec każde dziecko zostało obdarowane kolorowanką oraz naklejką dzielny pacjent.

Mityng pływacki -
"
Złota Płetwa"
21-12-2019r.